استجواب پشت درهای بسته

گزارشگر:یک شنبه 19 حمل 1397 ۱۸ حمل ۱۳۹۷

mandegar-3نشست استجوابیه رییس امنیت ملی با نمایندگان مجلس به درخواست آقای استانکزی سری اعلام شد.
مجلس نمایندگان در نشست روز شنبه (۱۸ حمل) خود، معصوم استانکزی رییس عمومی امنیت ملی کشور را استجواب کرده بود؛ اما این نشست به درخواست آقای استانکزی سری شد.
آقای استانکزی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: «شما سوالات بسیاری عمیقی را پرسیدید و اگر می‌خواهید جواب‌های عمیق بشنوید، پیشنهاد می‌کنم نشست سری اعلام شود».
او افزود که شرایط امنیتی کشور طوری نیست که ما امروز یک چیزی بگویم و فردا از آن سوء برداشت نشود.
نمایندگان مجلس نیز با این پیشنهاد رییس امنیت ملی توافق کردند و نشست مجلس سری اعلام شد.
هفته گذشته همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان ورق استیضاحیه معصوم استانکزی رییس امنیت ملی را ترتیب کرده بود؛ اما نشست امروز مجلس با آقای استانکزی استجوابیه بود که برخی نمایندگان در این مورد هیات اداری را مورد انتقاد نیز قرار دادند.
نفیسه عظیمی یک عضومجلس در این مورد گفت که استجواب و استیضاح جزو صلاحیت های اساسی نمایندگان مجلس است، ولی رییس مجلس از موقف حکومت دفاع می‌کند.
خانم عظیمی افزود که حق نظارت نباید از اعضای مجلس گرفته شود.
لالی حمیدزی نیز به این موضوع اشاره کرد و گفت رییس مجلس نشست استیضاح را به نشست استجوابیه مبدل کرده است.
آقای لالی افزود که نمایندگان مجلس مقام‌های حکومتی دشمنی ندارد و تنها هدفش اعمال صلاحیت‌های نظارتی است.
در همین حال، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نیز بدون اشاره به موضوع استیضاح رییس امنیت ملی گفت که آقای استانکزی در نشست استجوابیه مجلس فراخوانده شده و استجواب از مسوولیت‌های اساسی مجلس نمایندگان است.
آقای ابراهیمی نیز افزود که اعمال صلاحیت‌های نظارتی مجلس نمایندگان دشمنی با مقام‌های حکومتی نیست.
رییس امنیت ملی در نشست هفته گذشته مجلس، همراه با وزرای دفاع و داخله در پیوند به افزایش ناآرامی‌ها در کشور نیز استجواب شده بود، اما او در آن نشست مجلس حاضر به پاسخگویی نشد و به همین دلیل برخی نمایندگان خواستار استیضاح او شده بودند.
اما، نمایندگان در نشست دیروز از رییس امنیت ملی خواستند که دشمنان داخلی نظام را فاش کرده و در جهت گرفتاری آنان اقدام کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.