اسدالله خـــــالد: دشمن را به‌شدت سرکوب خواهیم کرد

/

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی کشور می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی به لانه‌ها و مخفیگاه‌های دشمن حمله کرده و آنان را به شدت سرکوب خواهند کرد.
آقای خالد که دیروز در قول اردوی عملیات‌های خاص کماندوها در کابل صحبت می‌کرد گفت: «نمی‌گذاریم که دشمنان زنده‌گی آرام مردم ناآرام سازد.»
mandegarنیروهای ویژۀ ارتش دو روز پیش عملیاتی، ۳۸ نفر را از زندان طالبان در ولایت غزنی رها کردند.
سرپرست وزارت دفاع ملی در مراسم قدردانی از این نیروهای قطعه عملیات خاص گفت: «پیام من به ملت افغانستان این است که وعده کرده بودیم که می‌رویم به لانه‌های دشمن و نمی‌گذاریم که دشمنان زنده‌گی آرام ملت ما را ناآرام سازد».
وی بیان داشت: «پیام من به سربازان ارتش این است که رهبری حکومت و وزارت دفاع در کنار شما است اگر در زندان هستید ما آرام نبوده به فکرتان هستیم و تلاش می‌کنیم که چگونه شما را از رنج مشقت نجات دهیم اگر مریض بودید در فکر تداوی شما که وظیفه ما است هستیم».
همزمان بااین، سرور دانش معاون دوم ریاست‌ حکومت وحدت ملی، می‌‌گوید که تلاش‌های اخیر به منظور آغاز گفت‌وگوهای صلح و رسیدن به توافق کُلی با گروه‌ طالبان به منظور پایان جنگ در کشور، با ابهامات زیادی همراه است و برای مردم پرسش‌های زیادی را خلق کرده است.
آقای دانش با اشاره به تلاش‌های زلمی خلیل‌زاد نمایندۀ وزارت خارجه امریکا برای پیش‌برد تلاش‌های صلح در افغانستان، می‌گوید که افغانستان طرف‌دار صلحی است که این کشور را به سمت جلو دهد کند نه این که به عقب برگرداند.
سرور دانش که دیروز در مراسم معرفی عبدالحکیم منیب سرپرست وزارت حج و اوقاف صحبت می‌کرد، گفت هرچند در نتیجۀ تلاش‌های برخی از کشورها به ویژه امریکا روزنۀ «امید» برای رسیدن به یک توافق صلح با طالبان ایجاد شده است، اما افزود: «ما طرف‌دار صلحی هستیم که افغانستان را به جلو هدایت کند نه این که ما را به عقب برگرداند. ما طرف‌دار صلحی هستیم که به جنگ و منازعه برای همیشه پایان دهد، نه این که باعث تداوم منازعه به اشکال دیگر شود».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.