اسلام‌آباد به ریاض: از ایدۀ مردم افغانستان حمایت می‎کنیم!

گزارشگر:18 جدی 1392 ۱۷ جدی ۱۳۹۲

نواز شریف نخست‌وزیر پاکستان روز سه شنبه در دیدار با وزیر امور خارجه عربستان سعودی تأکید کرد: دولت اسلام آباد به پشتیبانی از پیشبرد روند صلح در افغانستان و ارایه تسهیلات در این خصوص متعهد است.
دفتر نخست وزیری پاکستان در اسلام آباد روز گذشته با انتشار بیانیه رسمی اعلام کرد: نواز شریف در گفت‌وگو با سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که پاکستان از صلح و ثبات در افغانستان با توجه به ایده و خواست مردم و دولت این کشور حمایت می‌کند.mandegar-3
در این بیانیه آمده است، نخست وزیر پاکستان، وجود صلح و آرامش در افغانستان را در راستای منافع دو کشور می‌داند.
نواز شریف افزود: دولت پاکستان به ایفای نقش برای تقویت وحدت و یکپارچگی میان کشورهای اسلامی ادامه می‌دهد.
در بیانیه دفتر نخست وزیر پاکستان تصریح شد، نواز شریف و سعود الفیصل در نشست روز گذشته مسایل مهم مربوط به روابط دوجانبه و وضعیت منطقه‌یی را بررسی کردند.
نخست وزیر پاکستان با اشاره به همکاری‌های دوجانبه با عربستان سعودی در بخش‌های تجاری و بازرگانی گفت: اسلام آباد و ریاض به‌منظور گُسترش و تعمیق روابط نیاز به شروع دور جدید از روابط راهبردی دارند.
سعود الفیصل روز گذشته در ادامه با ممنون حسین رییس جمهوری پاکستان در کاخ ریاست جمهوری (ایوان صدر) در اسلام آباد دیدار و دو طرف درباره موضوعات دو جانبه و گسترش همکاری‌های اقتصادی گفت‌وگو کردند.
نخست‌وزیر پاکستان در بارۀ روابط اسلام‎آباد- ریاض اظهار داشت، لازم است دوران جدید روابط استراتژیک میان پاکستان و عربستان آغاز شده تا روابط دوجانبه آن‌ها را گسترده کرده و تعمیق بخشد.
به گفته شریف، پاکستان از همه تلاش‌ها به هدف تقویت در کشورهای اسلامی حمایت می‌کند. وی تاکید کرد: پاکستان و عربستان نیاز دارند به این که تجارت دوجانبه را بهبود بخشند و پیوند برادرانه قدرتمند موجود میان دو کشور را با برگزاری نشست‌های منظم میان وزرای تجارت نشان‌ دهند و راه‌های بهبود روابط دوجانبه را جستجو کنند.
شریف گفت: پاکستان و عربستان همواره در زمان‌های آزمایش کنار هم ایستاده‌اند و مردم ‌پاکستان عمیقا برای روابط با عربستان ارزش قایل هستند.
وزیر امور خارجه عربستان دوشنبه شب به منظور گفت‌وگو با مقام‌های پاکستانی درباره تحولات منطقه‌یی و روابط دوجانبه، در سفر رسمی و دو روزه وارد اسلام آباد شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.