اسلام‌آباد به کابل: از ورود طالبان به خاک پاکستان جلوگیری کنید

11 اسد 1393/

سخنگوی وزارت امور خارجۀ پاکستان در کنفرانس هفته‌گی خود گفت: دولت اسلام‌آباد از ورود شبه‌نظامیان از خاک افغانستان به این کشور نگران است و از کابل می‌خواهد که برای مبارزه با این افراد مسلح همکاری کند.
تسنیم اسلم افزود: وزارت امور خارجه پاکستان با احضار کاردار سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، مراتب اعتراض خود را رسماً به دولت کابل اعلام کرده است.mnandegar-3
اسلم اظهار داشت: پاکستان نسبت به ورود شبه‌نظامیان از خاک افغانستان به این کشور نگران است و از دولت کابل می‌خواهد که اقدامات لازم را انجام دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان تاکید کرد: پاکستان در این خصوص با مقامات افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد تا در مرز ۲کشور اقدامات امنیتی بیشتری انجام شود.
روز چهارشنبه نظامیان پاکستانی در نزدیکی مرز «لویر دیر» مورد حمله قرار گرفتند که به گفته رسانه‌های این کشور، این شبه‌نظامیان مسلح از خاک افغانستان وارد این منطقه شده بودند.
این در حالی است که دولت افغانستان همواره با رد ادعای مقامات پاکستانی، افغانستان را قربانی حملات شبه‌نظامیان می‌داند.
حکومت افغانستان همواره گفته که پایگاه طالبان در آنسوی خط دیورند قرار دارد.
کابل باور دارد که طالبان در برابر طالبان سیاست دوگانه را در پیش گرفته است. وزارت خارجۀ افغانستان معتقد است که ارتش پاکستان طالبان پاکستانی را آماج قرار می‎دهد؛ اما از حمله بر طالبان افغانستانی خودداری می‎کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.