اسماعیل خان: صلح بدون مجاهدین ناممکن است

۱۳ عقرب ۱۳۹۱

وزیر انرژی و آب در جمع هزاران تن از فرماندهان جهادی در شهر هرات گفته است که مجاهدین پس از سال ۲۰۱۴ میلادی حاضر اند از افغانستان دفاع کنند.
محمد اسماعیل خان رییس شورای مجاهدین افغانستان، هدف از برگزاری همایش بزرگ مجاهدین در هرات را ثبوت حضور آن‌ها پس از خروج نیروهای خارجی از کشور در سال ۲۰۱۴ میلادی عنوان کرده گفت که  دولت در ده سال اخیر به این نتیجه رسید که صلح بدون حضور مجاهدین ممکن نیست.
وزیر انرژی و آب به مردم و نیروهای امنیتی اطمینان داده گفت که مجاهدین در صورت احساس کوچک‌ترین خطر از سوی بیگانگان، نخواهند گذاشت که سلاح نیروهای امنیتی افغان به دست بیگانگان بیافتد.
آقای اسماعیل می‌گوید که در حال حاضر کمیسیون اجرایی شورای مجاهدین در هر ولایت فعال شده است و به گفته او این کمیسیون وظیفه دارد تا روابط با تمامی مجاهدین را تامین کند.
هدف از این گردهمای انسجام میان مجاهدین و فرماندهان جهادی در ولایات هرات، فراه، غور، بادغیس، نیمروز، هلمند و فاریاب خوانده شده است.
محمد اسماعیل از برنامه خروج نظامیان ناتو از افغانستان استقبال کرد و گفت که مجاهدین پس از این از نظامیان افغان حمایت خواهند کرد.
او گفت: «پس از این ما اردو و پولیس ملی خود را حمایت می ‌کنیم و در صورت ایجاد کوچکترین ضعف، لشکر احتیاط (مجاهدین) آماده هستند تا از کشورشان دفاع نمایند.»
رییس شواری مجاهدین می‌گوید که لشکر احتیاط شمارشان به چند میلیون تن می‎رسد و به گفته او، آن‌ها پس از ۲۰۱۴ آماده تامین امنیت و کمک برای نیروهای امنیتی افغان و نظام هستند.
جنرال حبیب الله رییس شورای جهادی ولایت فراه مجاهدین را به وحدت دعوت نموده و گفت مشکل افغانستان تا زمانی حل نمی‌شود تا فضای اعتماد و اتحاد در میان مردم و دولت ایجاد نشود.
محمد عمر قانع رییس شورای جهادی هلمند گفت که استخبارات کشورهای همسایه از جهاد مردم افغانستان سوء استفاده نموده و مجاهدین را به جان هم انداختند و جهاد مردم افغانستان را بدنام کردند.
وی افزود که مجاهدین پس از این باید متوجه باشند و مانع ورود فرهنگ های بیگانه در افغانستان شوند چون بیگانه ها اکنون جنگ فکری و روانی را به راه انداختند.
معاون والی بادغیس و رییس شورای جهادی بادغیس گفت که پاکستان در زمان جهاد مردم افغانستان میزبانی هدف مندانه داشت که بدنام ساختن حکومت مجاهدین بود که به هدف‌اش نایل گردید.
وی افزود: «افغان‌ها در مقابل یک امپراطوری ایستادند، اما اکنون چه شده است این مردم را که در مقابل یک مشت خود فروخته به نام انتحارکننده ساکت نشسته اند.»
عبدالکریم براهوی رییس شورای جهادی نیمروز گفت کشورهایی که امروز به افغانستان جهت کمک آمده اند به خاطر منافع شان در این جا اند زیرا در روزی که مردم افغانستان به آنها ضرورت داشت افغان ها و مجاهدین را تنها گذاشتند.
مولوی عصمت الله رییس شورای جهادی غور نیز گفت وقت آن رسیده که مجاهدین به دنیا نشان بدهند که نمی گذارند که بیگانگان وحشت را در میان مردم افغانستان ایجاد نمایند.
«رییس‌جمهور آینده مجاهد است»
محمد اسماعیل روز پنجشنبه گفت که در یازده سال گذشته، تبلیغات زهر آلودی بر علیه مجاهدین صورت گرفته است.
او هشدار داد در صورتی‌که مجاهدین از قدرت سیاسی کنار زده شوند، هیچ نظامی در افغانستان موفق نخواهد بود.
وزیر انرژی و آب همچنان می گوید که رییس‌جمهور آینده افغانستان باید از میان مجاهدین برگزیده شود.
محمد اسماعیل گفت: «یک سال بعد نظام کشور تغییر خواهد کرد و مجاهدین باید در یک فکر واحد رییس‌جمهورشان را انتخاب کنند.»
محمد اسماعیل از چهرهای مطرح جمعیت اسلامی افغانستان است و از نفوذ گسترده در غرب کشور برخوردار است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.