اشرف‌غنی به جنرال باجوا: عاملان حملات تروریستی افغانستان در پاکستان هستند

سه شنبه 28 جدی 1395/

mandegar-3محمد اشرف غنی، در صحبت تلفنی با جنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش زمینی پاکستان گفته که عاملان حملات تروریستی در افغانستان در پاکستان به سر می‌برند.
براساس خبرنامه روز دوشنبه ارگ، آقای باجوا که به منظور ابراز تسلیت در مورد حملات اخیر به رییس جمهوری افغانستان تلفن زده بود، حمله‌های انتحاری و انفجار روز سه‌شنبه گذشته کابل و قندهار را محکوم کرده ‌است و به رییس جمهوری و مردم افغانستان تسلیت گفته ‌است.
آقای غنی از رییس ستاد زمینی ارتش پاکستان تشکر کرده و گفته ‌است: “عاملین این حملات تروریستی که مسوولیت آن‎را پذیرفته‌اند، در پاکستان بسر می‎برند، در آنجا آزادانه فعالیت و استخدام می‎کنند و تا هنوز بر علیه آن‎ها اقدامی صورت نگرفته است.”
رییس‎جمهوری افغانستان گفته که کابل اراده قوی به ‎خاطر انتقام‌گیری از عاملان این حمله‌های “تروریستی” دارد.
او گفته که دولت افغانستان برای تامین امنیت این کشور آمادگی‎های کامل دارد.
آقای غنی گفته که تروریسم و افراطیت تهدید جدی برای منطقه و جهان است و تاکید کرده که عدم اراده مبارزه جدی به‎خاطر مقابله با این تهدید مشترک، برای خود پاکستان و منطقه، خطرهای زیاد را متوجه می‎سازد.
آقای باجوا نیز در این گفت‌وگوی تلفنی گفته که کشورش اراده محکم همکاری برای تامین ثبات و امنیت در افغانستان دارد.
ارگ ریاست جمهوری افزوده که آقای باجوه با اشاره به عمل‏کرد‎های گذشته پاکستان؛ بر عدم تکرار آن تعهد قوی داده‌ است.
آقای غنی نیز گفته “هدف ما آینده است و برای آن باید مذاکرات جدی و همه جانبه صورت گیرد، زیرا تکرار سال ۲۰۱۶ برای دولت و مردم افغانستان قابل قبول نیست.”
ریاست جمهوری افغانستان دیروز در فرمانی به منظور بزرگداشت از قربانیان روز سه‌شنبه هفته گذشته در شهر کابل، هلمند و قندهار دو روز عزای عمومی اعلام کرد.
وزارت داخله قبلا اعلام کرده بود که شمار تلفات حملات انتحاری روز سه‌شنبه کابل به ۳۸ کشته و ۸۶ زخمی و شمار قربانیان انفجارهای قندهار به ۱۲ کشته و ۱۴ زخمی رسیده ‌است.
در حمله انتحاری که در ولایت هلمند در این روز رخ‌ داد، نیز ۷ نفر کشته و ۶ نفر زخمی شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.