اشرف‌غنی: جامعۀ ما قربانی قشر سیاسی نشود

گزارشگر:شنبه 15 ثور 1397 ۱۴ ثور ۱۳۹۷

شورای علمای افغانستان از مردم خواست تا در پروسۀ ثبت‌نام رای‌دهنده‌گان اشتراک ورزند.
بربنیاد خبرنامۀ ارگ، رییس و اعضای شورای سراسری علمای افغانستان در دیدار با رییس حکومت وحدت ملی، ضمن محکوم‌نمودن حملات تروریستی، mandegar-3از مردم خواستند تا در روند ثبت‌نام انتخابات اشتراک ورزند.
در این دیدار که قبل از ظهر دیروز در قصر چهارچنار ارگ ریاست‌جمهوری صورت گرفت، مولوی قاضی سلیمان حامد به نمایندگی از شورای سراسری علمای کشور قطعنامۀ این شورا را قرائت نمود.
در قطعنامه تصریح‌شده‌است که شورای سراسری علما، حملات انتحاری و انفجاری که از جانب دشمنان افغانستان در کابل و سایر ولایات کشور انجام شده و باعث شهادت هموطنان ما به‌شمول خبرنگاران گردیده است را محکوم‌ نموده و آنرا خلاف موازین اسلامی و انسانی می‌داند.
هم‌چنان اضافه گردیده که دشمنان مردم افغانستان، عملیاتی را تحت نام خندق اعلام نموده‌اند درحالی‌که غزوه خندق در زمان پیامبر گرامی اسلام(ص) در مقابل مشرکین صورت گرفته‌است. دشمنان افغانستان تحت نام خندق، کشتن و قتل عام مسلمانان به‌شمول موی‌سفیدان، زنان، جوانان و اطفال را مناسبت می‌دهند، در حالی‌که این خلاف دساتیر دین مقدس اسلام می‌باشد.
شورای سراسری علما طی این اعلامیه از حکومت می‌خواهد تا تدابیر جدی و موثرتر را برای مبارزه با فساد با درنظرداشت اصل شرعی مکافات و مجازات روی‌دست گیرد.
این شورا همچنان انتخابات را با مطابق به احکام دین مقدس اسلام خواند و انتخاب‌نمودن افراد مسلمان، متدین، متعهد و دلسوز را یک وجیبۀ دینی و امانت بزرگ دانسته‌است.
سپس، محمداشرف غنی ضمن خوش‌آمدید به رئیس و اعضای شورای سراسری کشور، از صدور اعلامیۀ آن شورا استقبال نمود.
وی خطاب به علما گفت: هر باری‌که با شما ملاقات می‌کنم، ارادۀ من برای خدمت‌گزاری به مردم و وطنم محکم تر می‌شود و رهنمایی شما برای من اصل است، شما فخر و عزت ما هستید.
رییس حکومت وحدت ملی گفت که حفاظت از بیت‌المال نهایت مهم است و حکومت در عرصۀ مبارزه با فساد کارهایی را انجام داده و این روند همچنان ادامه دارد. او تأکید می‌ورزد که مبارزه با فساد، یک پروسۀ طولانی‌مدت است و همکاری همگانی را می‌طلبد.
وی اضافه کرد که فساد، حق طفل، بیوه، شهید و مظلوم ما را گرفته است و باید حقوق قشر ضعیف جامعه رعایت گردد و برعکس، فرهنگ زورگویی دراین کشور خاتمه یابد.
اشرف غنی با تأکید گفت که میان اقتدار و زور، تفکیک وجود داشته‌باشد و تعهد ما این است که با زور تا تحقق عدالت مقابله کنیم و جامعه ما باید قربانی قشر سیاسی افغانستان نشود.
آقای غنی بار دیگر از موقف علمای کشور در راستای مبارزه با فساد، مردوددانستن حملات انتحاری و اشتراک مردم در انتخابات تشکر کرده افزود که ما با سربلندی به جهانیان می‌گوییم که علمای کرام ما دراین خصوص به اجماع سراسری رسیده‌اند.
غنی خاطرنشان‌ساخت که حکومت در راستای مبارزه جدی با فساد و برگزاری انتخابات، تعهد لازم دارد و اظهار امیدواری نمود که موقف علمای کشور در کنفرانس صلح اندونیزیا و نشست کشورهای اسلامی، دستاوردهای خوبی را رقم بزند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.