اشرف‌غنی خواستار حمایت چین در راستای مبارزه با تروریسم شد

سه شنبه 21 دلو 1393/

رییس جمهور غنی در دیدار با لیو جیانچاو معیین وزارت خارجه چین، بر حمایت این کشور از افغانستان در راستای مبارزه با تروریسم تأکید کرد.
براساس خبرنامۀ ارگ، در این دیدار که روز گذشته در ارگ انجام شده است، هر دو جانب در مورد گسترش روابط میان دو کشور، مبارزه با تروریزم و همکاری‌های منطقه‌یی، صحبت کردند.
mnandegar-3آقای لیو جیانچاو از تلاش‌ها و تعهد رییس جمهور و حکومت افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم تشکری کرد و از همکاری های کشورش در این زمینه، اطمینان داد.
معیین وزارت خارجه جمهوری خلق چین، دست‌آوردهای سفر رییس جمهور را در پنجاه و یکمین کنفرانس امنیتی مونیخ مهم دانست و به خاطر تقاضای رییس جمهور از جامعه جهانی در جهت مبارزه بیشتر علیه تروریزم، قدردانی کرد.
او با تاکید بر تداوم کمک و همکاری چین با افغانستان، گفت که روابط مردمی به خصوص دیدارهای اعضای شورای ملی، جامعه مدنی و جوانان افغانستان و چین می‌تواند در گسترش و تحکیم روابط میان دو کشور، ممد واقع شود.
معیین وزارت خارجه جمهوری خلق چین گفت که افغانستان برای منطقه اهمیت ستراتیژیک دارد و نقطه وصل همکاری های اقتصادی و امنیتی منطقه می باشد.
در مقابل اشرف غنی از معیین وزارت خارجه چین خواست تا سلام‌ها و تمنیات نیک وی را به رییس جمهور و سایر مقامات آن کشور برساند.
رییس جمهور غنی با تاکید خاطر نشان کرد: با عواملی که باعث نا امنی و شهادت افراد ملکی در کشور ما می‌شوند، مبارزه می‌کنیم و دفاع از مردم افغانستان را وظیفه خویش می‌دانیم و در این راستا خواهان همکاری‌های بیشتر جامعه جهانی می‌‌‌‌‌‌‌باشیم.
رییس جمهور گفت که افغانستان در زمینه مبارزه با تروریزم متعهد است و خواهان همکاری بیشتر چین در این راستا می‌باشد.
رییس جمهور افغانستان خواهان همکاری چین در عرصه اقتصادی به خصوص زیربنا ها و مدیریت منابع آب گردید و از بازدید اعضای شورای ملی، جامعه مدنی و جوانان دو کشور با همدیگر، ابراز خرسندی کرد و آنرا برای تحکیم بیشتر روابط میان دو کشور مهم خواند.

اشتراک گذاري با دوستان :