اشرف‌غنی: پاکستان تعریف واحد از تروریسم داشته باشد

گزارشگر:یک شنبه 1 سنبله 1394 ۳۱ اسد ۱۳۹۴

رییس‌ جمهور افغانستان در دیدار با سفیر سویدن در کابل با توجه به روند مذاکرات صلح از تعهد خود برای تحقق وعده‌های حکومت وحدت ملی در قبال جامعه جهانی خبر داد.
دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان اعلام کرد: محمد اشرف‌غنی رییس‎جمهور افغانستان و پیتر سمنیبی سفیر سویدن دیروز در کابل دیدار کردند.
محمد اشرف‌غنی در این دیدار گفت: در ۱۰ ماه گذشته روابط حکومت وحدت ملی با دیگر کشورهای منطقه و جهان تازه ایجاد شده و برای تحقق وعده‌های خود در قبال جامع جهانی mnandegar-3متعهد است.
وی ضمن اشاره به پروژه‌های بزرگ اقتصادی افغانستان و مالکیت آن در کشور افزود: احداث سد مولد انرژی برق «سلما» در ولایت هرات باعث خواهد شده تا شش ماه آینده شهروندان این ولایت بتوانند به نیروی برق ۲۴ساعته دسترسی داشته باشند.
غنی گفت: با توجه به تحولات اخیر افغانستان و شرایط امنیتی حال حاضر، مذاکرات صلح دولت کابل و طالبان با رهبری حکومت افغانستان به پیش خواهد رفت.
در ادامه وی اذعان داشت: پاکستان باید شرایط و اوضاع افغانستان را درک کند و تعریفی را که برای تروریسم در داخل آن کشور ارائه کرده، در افغانستان نیز همان تعریف را داشته باشد.
پیتر سمنیبی سفیر سویدن در افغانستان نیز با ابراز خرسندی از حضورش در کابل خاطرنشان کرد که از تجربیات کشورش در بخش‌های مختلف افغانستان استفاده خواهد کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    اگر شخصی اشراف غنی شهامت کند حرف را در عمل ثابت کند حق افغانستان است. شکایت نامه را باکسانی که در همچو موارد تخصص و سابقه دارند وبا مشوره با کشوری دوست افغانستان همه جوانب آنرا در نظر گرفته ترتیب دهد حرف خود به کرسی بناشند پاکستان در جهان رو سیاه است یکبار دیکر چهره تروریستی وی را به حیث کشور متجاوز یاغی معرفی به سطح جهانی صحه بگذارد.کاری نهایت ارزنده خواهد شد هر چه زودتر اقدام کند بهتر خواهد بود. حاجی ظفر خان