اشرف غنی: امریکا نیروی هوایی افغانستان را تجهیز کند

شنبه 19 جدی 1394/

رییس‌ جمهور افغانستان در دیدار با رییس کمیته روابط خارجی سنای امریکا و عضو حزب جمهوریخواه این کشور گفت که واشنگتن برای تقویت نیروی هوایی کشورش جنگنده و بالگرد در اختیار کابل قرار دهد.
محمد اشرف‎غنی رییس‌جمهور حکومت وحدت ملی و باب کورکر رییس کمیته روابط خارجی مجلس سنای امریکا و عضو حزب جمهوری‌خواه این کشور در mandegar-3ارگ ریاست‌جمهوری افغانستان دیدار کردند.
در این دیدار دو طرف در مورد گسترش همکاریهای کابل و واشنگتن در عرصه‌های مختلف به ویژه مبارزه با تروریسم و تقویت نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به بحث و تبادل نظر پرداختند.
باب کورکر در این دیدار ضمن تاکید بر حمایت کشورش به ویژه کنگره امریکا از افغانستان، گفت که از اقدامات دولت کابل برای تامین ثبات و توسعه اقتصادی و همچنین آوردن اصلاحات، حمایت می‌کنیم.
اشرف‌غنی نیز به باب کورکر گفت که روابط دو کشور بر اساس منافع و تهدیدات مشترک استوار است.
رییس‌جمهور افغانستان اذعان داشت: تروریسم خطر گسترده منطقه‌ای و جهانی است که مبارزه با این پدیده مستلزم همکاری‌های استراتیژیک منطقه‌ای و بین‌المللی می‌باشد و در این مسیر افغانستان در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.
وی در ادامه تأکید کرد: به دلیل نیاز جدی افغانستان به تقویت نیروی هوایی موثر، امریکا باید برای تقویت آن هواپیما و بالگرد در اختیار افغانستان قرار دهد.
محمد اشرف‌غنی افزود: برهمین اساس خواستار همکاری کنگره امریکا برای تهیه و تکمیل تجهیزات نظامی و تقویت نیروی هوایی افغانستان هستیم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.