اشپیگل: هزاران جنگجوی سابق طالبان وارد آلمان شده‌اند

۵ ثور ۱۳۹۶

سرازیری موج پناهجویان به آلمان، در کنار شاهدان و قربانیان، افراد مظنون نیز به این کشور می‌آیند.
مجلۀ اشپیگل نوشته است که هزاران جنگجوی سابق طالبان در دو سال گذشته و در میان موج یک میلیونی پناهجویان وارد آلمان شده‌اند.
به نوشتۀ اشبیگل، وزارت مهاجرت و پناهجویان آلمان به به مقام‌های امنیتی این کشور خبر داده که هزاران پناهجو در جریان درخواست پناهنده‌گی، خود را به عنوان جنگجویان سابق طالبان معرفی کرده‌اند.
اشپیگل افزوده که دستِ‌کم ۷۰ تن از آنان زیر پیگیری دادستان فدرال آلمان قرار دارند. این در حالی است که هنوز معلوم نیست که آیا تمام مظنونانی که درخواست پناهنده‌گی داده‌اند، جنگجویان فعال طالبان بوده‌اند یا خیر.
اشپیگل نوشته که تاکنون ۶ نفر برای تحقیقات بازداشت شده و جلسات اولیه دادگاه که شامل چندین نفر دیگر بوده هفته آینده برگزار می‌شود.
کنوانسیون مربوط به وضعیت پناهنده‌گان که تعریف می‌کند، پناهنده چه کسی است و حقوق افراد پناهنده و مسوولیت کشورهای عضو را نسبت به پناهجویان مشخص می‌کند، برای پناهجویانی که مظنون به انجام جرایم جنگی و ضد حقوق بشری هستند، اجرا نمی‌شود.
ورود موج پناهجویان به آلمان در کنار شاهدان و قربانیان جنایات، شامل افراد مظنون به ارتکاب جرایم نیز می‌شود.
با شدت گرفتن موج پناهجویان در سال ۲۰۱۵، دولت آلمان اعلام کرده بود که پناهنده‌گان افغانستانی‌ که در آلمان پذیرفته نشده‌اند، دوباره به افغانستان بازگردانده خواهند شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.