«اعتبار از دست رفته کمیسیون انتخابات بر می‌گردد»

گزارشگر:یک شنبه 31 سرطان 1397 ۳۰ سرطان ۱۳۹۷

در حالی که احزاب، جریان‌های سیاسی و مردم افغانسان مطمئن به برگزاری یک انتخابات شفاف نیستند، رییس جدید دبیرخانه کمیسیون انتخابات بر گشتاندن اعتماد به این کمیسیون خبر می دهد.
mandegar-3رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات می‌گوید که اعتماد مردم در انتخابات گذشته نسبت به کمیسیون کم‌رنگ شده و حال باید اعتبار کمیسیون انتخابات دوباره احیا گردد.
احمدشاه زمان‌زی، امروز شنبه (۳۰ سرطان) طی مراسمی رسما به حیث رییس دبیرخانه کمیسیون انتخابات معرفی شد؛ اعتماد مردم نسبت به کمیسیون انتخابات را کم‌رنگ خوانده و تصریح کرد که در انتخابات گذشته اعتماد مردم نسبت به کمیسیون متضرر شده است.
احمد شاه زمان‌زی تعهد سپرد که کمیسیون انتخابات برای جلب دوباره اعتماد مردم به کمیسیون بر روی روند اعتماد سازی آنان و نیز در جهت شفاف سازی هرچه بیشتر انتخابات در هماهنگی با نهادهای مربوط برنامه ای را روی دست خواهد گرفت.
وی گفت که کمیسون در این راستا همچنان بر روی تسهیل روند انتخابات و همکاری و هماهنگی بهتر با ریاست‌های ولایتی کیمسیون انتخابات کار خواهد کرد تا زمینه برگزاری انتخابات را در فضایی از اعتماد و شفافیت فراهم نماید.
آقای زمان‌زی همچنان از حضور کمرنگ زنان در میان کاندیدان شوراهای ولسوالی ابراز نگرانی کرده و بیان داشت که زمینه کاندیدا شدن آنان را در شوراهای ولسوالی فراهم خواهد کرد.
در همین حال عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون انتخابات نیز در این نشست از آقای زمان‌زی خواست تا مانع دخالت افراد در امور دبیرخانه شده و تاکید کرد که روند این دبیرخانه را در چارچوب قانون و مستقلانه به پیش ببرد.
وی همچنان در پاسخ به نگرانی ها پیش از این مبنی بر دخالت در امور دبیرخانه از سوی هیات رهبری این کمیسیون گفت که کمیسیون پیش از این در عدم موجودیت ریاست دبیرخانه با مشکلاتی مواجه بوده است و هیات رهبری به ناچار در بعضی از امور این دبیرخانه اقدام می‌کرد اما این به معنای دخالت نبوده است.
آقای صیاد از سویی هم از تلاش‌ها برای دخالت در روند کمیسیون سخن گفته بیان داشت که کمیسیون به هیچ فردی اجازه نمی‌دهد که در امور کمیسیون دخالت کند و انتخابات را به چالش بکشاند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.