اعتراض هواداران نظام‌الدین قیصاری وارد ششمین روز شد

۱۸ سرطان ۱۳۹۷

اعتراضات هواداران حزب جنبش اسلامی برای رهایی نظام الدین قیصاری، فرمانده پولیس ولسوالی قیصار، وارد ششمین روز شد.
صدها تن از هوادارانحزب جنبش اسلامی، برای رهایی قیصاری از شش روز به اینسو در ولایت‌های فاریاب جوزجان، تخار، کندز و بغلان راهپیمایی کردند.
معترضان دیروز یکشنبه ۱۷ سرطان/ تیر، شاه راه بغلان کابل را برای ساعت‌ها بستند و خواهان آزادی نظام‌الدین قیصاری شدند.
عنایت‌الله بابر فرهمند، رئیس دفتر جنرال عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری، به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که حکومت‌پاسخی برای مردم ندارد.

mandegar-3آقای فرهمند افزود: «تطاهرات در سه ولایت ادامه دارد تا اکنون پاسخی از حکومت دریافت نکردیم حکومت بی‌پاسخ است، در مقابل مردم بی‌تفاوت است و این باعث می‌شود که مردم اعتراض‌های شان را جدی‌تر و گسترده‌تر بسازند، این بار اگر حکومت در برابر مردم از سلاح استفاده کرد و مرمی فیر کند، باید انتظار عمل متقابل را بکشد».
بشیر احمد یعقوبی، یکی از معترضان گفت: «تا زمانی که معاون اول برنگردد و قیصاری رها نشود تا شش ماه تظاهرات ما ادامه پیدا خواهد کرد».
حکومت افغانستان که دلیل دستگیری آقای قیصاری را «عملکردهای فراقانونی» وی عنوان کرده است، تا کنون به اعتراضات مبنی بر رهایی آقای قیصاری، واکنش نشان نداده است.
مسوولین حزب جنبش برادامه تظاهرات و خواسته‌های معترضین تاکید دارند و می‌گویند تا زمان رسیدن به خواسته‌های شان این کار را ادامه خواهند داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.