اعتراف داکتر عبدالله به ناکامی دولت وحدت ملی: تجدید نظر نکنیم، مشکلات افزایش می‎یابد

گزارشگر:دو شنبه 16 دلو 1396 ۱۵ دلو ۱۳۹۶

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به حملات اخیر تروریستی در کابل می‌گوید که دیگر به تروریستان رحم نخواهد شد.
عبدالله عبدالله رییس اجرایی کشور که روز یکشنبه (۱۵ دلو) در مراسم معرفی فضل الدین عیار والی جدید پروان صحبت می‌کرد، گفت: «حوادث روزهای mandegar-3گذشته در کابل همه ملت افغانستان را تکان داد؛ ترویستان یک بار دیگر جنایت کردند و صدها خانواده به سوگ نشست».
آقای عبدالله افزود، این که تروریستان در کجا تربیه می‌شوند و چه کسانی آنان را حمایت می‌کنند بسیار واضح است؛ به مردم افغانستان اطمینان می‌دهم که دیگر بر تروریستان رحم نشده و عدالت در مورد آنان تطبیق خواهند شد.
او یاد آور شد، با دستگیری‌هایی که در پیوند به حوادث اخیر صورت گرفته، دست‌های پشت پرده بیشتر افشا شده و این شواهد به پاکستان ارائه شده و تقاضای افغانستان از پاکستان این است که در عمل ثابت بسازد که در خاکش مجال فعالیت به تروریستان ندهد.
رییس اجرایی حکومت بیان داشت که روز گذشته با هیات پاکستانی نیز این مسایل واضح گفته شده و آنها آمادگی خود را برای تحقیقات مشترک اعلام کردند و امیدواریم این تعهد صادقانه باشد.
او افزود که نا امنی در افغانستان سبب تامین منافع مشروع هیچ کشوری نمی‌شود و کشورهای منطقه و جهان باید منافع شان را در ثبات افغانستان دنبال کنند.
رییس اجرایی کشور در مورد ارائه خدمات دولت به مردم نیز گفت: «چیزی که مهم است اینکه واقعیت‌ها را به مردم بگویم و از کمی و کاستی‌ها اعتراف کنیم؛ زیرا مردم قربانی می‌دهند و جا دارد که بگویم آنچه که برای خدمت گذاری به مردم آرزو داشتیم، نتوانستیم انجام دهیم».
آقای عبدالله بیان داشت، وقتی حکومت وحدت ملی به میان آمد، حمایت مردم از حکومت یکدست بود ولی امروز فاصله بین مردم و حکومت متاسفانه بسیار جدی است، گناه این فاصله را نباید بالای مردم انداخت؛ زیرا مردم همه روزه فرزندان خود را در سنگرها قربانی می‌دهند، صبر و حوصله مردم افغانستان بی‌نظیر است.
او خاطر نشان کرد که مردم باید به حکومت اعتراض کنند و خشمگین باشند؛ زیرا حکومت در هرلحظه پاسخگو نیست و تنها با معذرت خواستن بدون راهکار روشن، کار درست نمی‌شود.
به گفته او، اگر موافقتنامه حکومت وحدت ملی که سبب نجات مردم افغانستان شد، همه جانبه تطبیق می‌شد حکومت امروز با این مشکل مواجه نمی‌بود.
عبدالله گفت: «پراگندگی را مشکل دیگران دانستن بازهم راه حل نیست» و باید همه مسوولیت پذیر باشند.
رییس اجرایی کشور گفت که مردم افغانستان متوجه عملکرد هر فرد سیاسی کشور چه در داخل نظام و چه بیرون از نظام استند و تنها شکایت کردن از دشمنان نظام کار را به جایی نمی رساند.
آقای عبدالله گفت: «اگر ما در فکر تجدید نظر در روش‌ها و پالیسی‌های خود نباشیم مشکلات مردم افغانستان زیاد تر خواهد شد».
او، وحدت مردم افغانستان را تنها جواب دندان شکن و قاطع در برابر دشمن بی رحم و جنایت کار دانست و گفت که تامین وحدت در تامین عدالت است و هر نوع بی عدالتی را مردم احساس می‌کنند.
این در حالی است که رییس جمهور غنی نیز روزگذشته اعلام کرد، آنانی که حملات اخیر کابل را سازماندهی و انجام داده اند صلح پذیر نیستند و با آنان برخورد قاطع می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.