اعضای مجلس سنا: پروسه صلح با طالبان متوقف شود

دو شنبه 27 جدی 1395/

mandegar-3برخی از سناتوران، پس از حملات انتحاری و انفجاری در کابل، قندهار و هلمند می‌گویند که روند صلح با طالبان باید متوقف گردد و هزینه این روند در تقویت نیروهای امنیتی مصرف شود.
سناتوران پس از حملات مرگبار اخیر انتحاری و انفجاری در کشور می‌گویند که دولت افغانستان باید با قوت تمام در برابر دهشت‌افگنی در کشور عمل کرده و به نیروهای امنیتی دستور دهد که هیچ هراس‌افگنی را بازداشت نکند و در جا از بین ببرند.
رونا ترین یک عضو مجلس سنا در این خصوص گفت: “ما تا چه وقت بر روند صلح در کشور تاکید کنیم و طالبان به شکل بی‌رحمانه مردم را بکشند؟ دیگر دروازه صلح باید از سوی دولت بسته شود و هزینه شورای عالی صلح برای تقویت نیروهای امنیتی مصرف گردد”.
خانم ترین افزود که روند صلح از سوی دشمنان افغانستان به بازی گرفته می‌شود و از این روند تنها برای مصروف ساختن دولت افغانستان کار می‌گیرند.
خانم ترین همچنین خاطر نشان کرد که دولت افغانستان در پاسخ به حملات انتحاری و انفجاری طالبان، باید به نیروهای امنیتی کشور دستور دهد تا هیچ فردی از این گروه را در میدانهای جنگ زنده بازداشت نکنند و درجا آنان را از بین ببرند.
به گفته وی، تا زمانی‌که دولت افغانستان در برابر طالبان با قدرت تمام عمل نکند، این گروه به صلح حاضر نخواهد شد.
در همین حال، برخی از سناتوران دیگر نیز با آن‌که روند صلح را یک ضرور می‌دانند اما تاکید دارند که دولت افغانستان باید از موضع قدرت روند صلح را به پیش ببرد.
فضل هادی مسلم یار رییس مجلس سنا نیز در این خصوص گفت که صلح یک ضرور است ولی دولت افغانستان باید از دریچه قدرت وارد گفت‌وگوهای صلح شود.
آقای مسلم یار تأکید ورزید که دولت افغانستان همزمان با روند صلح باید از مردم افغانستان نیز دفاع کرده و با دشمنان مردم با جدیت برخورد کند.
سناتوران همچنین وضعیت امنیتی کشور را نگران کننده خوانده تأکید دارند که در این راستا باید عملیات زمستانی نیروهای امنیتی تشدید یابد تا در بهار آینده بتوانند جنگ‌های احتمالی را در کشور مهار کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.