افزایش نیروی بیشتر امریکا در افغانستان

گزارشگر:چهار شنبه 18 اسد 1396 ۱۷ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3رسانه‌های امریکایی از قول سه مقامی که خواسته اند نام شان افشا نشود، گزارش داده اند، امریکا ده‌ها تفنگ‌دار دیگر به افغانستان اعزام می‌کند.
واحد جنوب غربی امریکا که در ولایت هلمند مستقر است درخواست اعزام این تفنگ‌داران را کرده تا نیروهای اضافی این واحد را در حفاظت نیروهای داخلی کمک کنند.
گفته می‌شود این درخواست مورد موافقت فرماندهی مرکزی امریکا قرار گرفته، اما این تفنگ‌داران هنوز به افغانستان اعزام نشده‌اند.
یکی از مقامات امریکایی گفت که هم اکنون بیش از ۳۰۰ تفنگ‌دار در واحد جنوب غربی در ولایت هلمند حضور دارند و مجموع نیروهای اضافی نیز کمتر از ۱۰۰ نفر است.
این تفنگ‌داران ویژۀ دریایی در حال حاضر در منطقه حضور دارند، اما با این حال مقامات می‌گویند که هنوز مشخص نیست این نیروها دقیقاً از کدام مناطق اعزام خواهد شد.
یکی دیگر از مقامات نیز درباره این تفنگ‌داران گفت: اعزام این نیروها ارتباطی با استراتژی جدید امریکا در افغانستان ندارد و بخشی از این راهبرد نیست؛ بلکه تنها به درخواست ژنرال راجر ترنر فرمانده نیروها در این منطقه انجام خواهد شد و مورد تایید ژنرال جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا نیز قرار گرفته است.
یکی از مقامات نیز اظهار داشته است، با اینکه ترامپ مسوولیت تعیین سطح نیروها در افغانستان را به جیمز ماتیس وزیر دفاع خود محول کرده اما در این مورد برای اعزام این نیروها به تایید ماتیس نیازی نبوده است.
این در حالی است که سخنگوی تفنگ‌داران دریایی فرماندهی مرکزی ضمن تایید نکردن این خبر اظهار داشت: جابه‌جایی و حرکت نیروها در حوزه مسوولیتی تفنگ‌داران دریایی، بر اساس اختیارهای فرماندهی مرکزی انجام می‌شود و در حال حاضر نیز هیچ‌گونه برنامه‌یی برای اعزام تفنگ‌داران دریایی مستقر در امریکا وجود ندارد.
از سویی دیگر، نیز مقامات وزارت دفاع امریکا می‌گویند درخواست‌های دیگری نیز مبنی بر افزایش حمایت‌های هوایی وجود دارد، اما هیچ‌کدام از این مقامات جزییاتی درباره چرایی و چگونگی این افزایش حمایت‌ها اظهارنظری نکردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.