افسران بلندرتبۀ وزارت داخله هم بازنشسته می‌شوند

گزارشگر:دوشنبه 23 دلو 1396 ۲۲ دلو ۱۳۹۶

وزارت داخله می‌گوید که به منظور ایجاد اصلاحات و فراهم‌شدن فرصت برای نیروهای جوان، شماری از جنرالان و افسران بلندپایه این وزارت، بازنشسته می‌شوند.
نصرت رحیمی، معاون سخنگوی وزارت داخله به رادیو آزادی گفته که این‌که چه تعداد و کدام افسران شامل تقاعد شده‌اند، پس از تکمیل روند اصلاحات، با مردم در میان گذاشته خواهد شد.
آقای رحیمی گفت:«بر اساس قانون ذاتی افسران که در وزارت دفاع تطبیق گردید، در وزارت داخله نیز تطبیق می‌شود. این روند ابتدایی است. بقیه جزئیات و این‌که کی‌ها هستند را پس از تکمیل این پروسه توسط شما با مردم شریک خواهیم ساخت».
طرح قانون ذاتی افسران، چندی پیش از سوی مجلس رد شد؛ اما وزاmandegar-3رت داخله بر اساس نسخه قدیمی این قانون، روند اصلاحات را به پیش می‌برد.
این در حالی است که محمد اشرف غنی رییس حکومت وحدت ملی، همواره روی ایجاد اصلاحات در نهاد‌های امنیتی به‌ویژه وزارت امور داخله تأکید کرده است.
او در همین راستا، هفته گذشته، حکم بازنشسته‌گی ۱۶۴ جنرال نظامی وزارت دفاع را امضا کرد.
معاون سخنگوی وزارت داخله هم‌چنان می‌گوید که اداره این وزارت در حدود سه ماه قبل روند اصلاحات اساسی، بنیادی و عملی را آغاز کرده است.
وی افزود که چهارشنبه هفته گذشته برای بست‌های آمریت و معاونت‌های اداری حوزه‌های ۱۶ گانه امنیتی شهر کابل، در یک رقابت آزاد، امتحان گرفته شد که در نتیجه آن، افراد شایسته و توانمند در این سمت‌ها گماشته خواهند شد.
وزارت داخله می‌گوید که پیش از این نیز برای بست‌های مدیریت جنایی، آمریت کشف و مسؤولیت منطقه‌یی حوزه‌ها امتحان برگزار شده‌است.
در همین حال، ناظران مسایل نظامی، نسبت به این اقدامات، به دید تردید نگاه می‌کنند و نسبت به سیاسی و قومی‌شدن تشکیلات ارتش و پولیس و امنیت ملی به بهانه ایجاد اصلاحات، هشدار می‌دهند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.