افغانستان خواهان همکاری سارک برای مبارزه با تروریسم شد

دوشنبه 18 اسد 1395/

mandegar-3مقام‌های امنیتی افغانستان در هفتمین نشست وزرای داخله کشورهای عضو سازمان همکاری های جنوب آسیا (سارک) خواهان همکاری این سازمان با افغانستان در امر مبارزه با تروریسم شده است.
وزارت امور داخله با نشر خبرنامه‌یی گفته است که پاسوال مسعود احمد عزیزی معین پالیسی و استراتیژی وزارت اموداخله در هفتمین نشست وزرای داخله کشورهای عضو سارک اشتراک کرد.
در خبرنامه آمده است که هدف این نشست افزایش همکاری‌های متقابل، میان کشورهای عضو اتحادیه جنوب آسیا ، مبارزه مشترک با دهشت افگنی و کاهش جرایم جنایی در منطقه می‌باشد که به اشتراک وزرای داخله کشورهای عضو این سازمان در شهر اسلام آباد پاکستان تدویر گردیده بود.
در این نشست، معین پالیسی واستراتیژی وزارت امورداخله دست آورد های اخیر نیروهای امینتی افغانستان را در عرصه مبارزه علیه تروریسم ، قاچاق مواد مخدر، قاجاق زنان و اطفال و مبارزه با جرایم سازمان یافته را به اشتراک کننده‌گان اتحادیه کشور های عضو ارایه نموده و خواهان همکاری‌های بیشتر این اتحادیه در امر سرکوب کردن گروهای تروریستی و باندهای تخریبکار که امنیت منطقه و جهان را به مخاطره می‌اندازند، گردید.
او از مشارکت دوام‌دار هیات افغانستان در نشست این سازمان به اشتراک کننده‌گان این نشست اطمینان داده وبر گسترش همکاری‌های همیشگی میان کشورهای عضو، برای مبارزه با تهدیدات امنیتی تاکید کرد.
وزارت امور داخله گفته است که پاسوال عزیزی در این نشست همچنان از مبارزه منطقه‌یی علیه تهدیدات جرایم که افغانستان بیشتر از سایر کشورهای عضو سارک در معرض خطر قرار دارد استقبال کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :