افغانستان کشتارگاه امدادگران بین‎المللی

29 اسد 1393/

mnandegar-3براساس گزارش منتشر شده در مورد امدادرسانی بین‌المللی به نقاط مختلف جهان، در سال گذشته میلادی، ۱۵۵ امدادرسان در کشورهای مختلف جان خود را از دست داده‌اند که بالاترین رقم تلفات امدادگران تاکنون بوده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، براساس این گزارش که توسط گروه مشاوران «نتایج عملیات بشردوستانه» منتشر شده، بیشترین تعداد امدادگران در سال گذشته در افغانستان به قتل رسیدند.
در طول سال گذشته میلادی، ۸۱ امدادگر در افغانستان جان خود را در اثر اقدامات خشونت‌آمیز از دست دادند.
در سال ۲۰۱۳، سه چهارم اقدامات خشونت‌آمیز منجر به قتل و زخمی شدن امدادگران در پنج کشور افغانستان، سوریه، سودان جنوبی، پاکستان و سودان روی داد.
آمار مرگ امدادگران بین‌المللی در جهان نسبت به سال قبل از آن، ۶۶ درصد افزایش داشته است. علاوه بر این ۱۷۱ امدادگر طی سال گذشته به شدت زخمی و ۱۳۴ تن دیگر ربوده شدند.
شماری از امدادگران نیز توسط گروه‌های به گروگان گرفته شدند.
به گفته نویسندگان گزارش، افزایش درگیری در سوریه و سودان جنوبی شرایط مرگباری را برای امدادگران پدید آورد و باعث افزایش شمار امدادگران قربانی خشونت شد.
در سال گذشته، شبه‌نظامیان در سودان جنوبی ۶ امدادگر را به قتل رساندند. از این تعداد، ۳ تن جان خود را در حمله ناگهانی افراد مسلح از دست دادند. علاوه بر این، ۱۱ تن از کارمندان سازمان ملل نیز در حمله به یک پناهگاه تحت حمایت این سازمان در نوار غزه کشته شدند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.