الیس ویلز: پاکستان نه تنها اقدامی در مبارزه با تروریسم نکرده، بل حافظ سعید را نیز آزاد کرده است

گزارشگر:سه شنبه 14 قوس 1396 ۱۳ قوس ۱۳۹۶

mandegar-3الیس ویلز، سرپرست معاونیت وزرات امور خارجه امریکا برای جنوب و مرکز آسیا تاکید کرده که پاکستان تاکنون هیچ اقدام جدی در امر مبارزه با هراس‌افگنی و از بین بردن مراکز تروریستان روی دست نگرفته است.
خانم الیس ویلز، روز دوشنبه (۱۳ قوس) با داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در قصر سپیدار در کابل دیدار کرد.
وی در این دیدار با اشاره به سفر وزیر دفاع امریکا به اسلام‌آباد گفت که پاکستان نه تنها تا کنون هیچ اقدام جدی در مبارزه با هراس‌افگنی و از بین‌بردن مراکز تروریستان نکرده؛ بل حافظ سعید، رهبر لشکر طیبه را نیز از بند آزاد کرده است.
خانم ایلز گفت که ایالات متحده امریکا خواهان تغییر در سیاست‌های پاکستان می‌باشد و این کشور باید در مبارزه با هراس‌افگنی همکاری نماید.
معاون وزارت خارجه امریکا بر پا برجابودن استراتیژی ایالا متحده در قبال افغانستان و جنوب آسیا تأکید ورزید و گفت که آن‌ها خواهان تحکیم و استحکام حکومت و همچنان تسریع روند اصلاحات و برپایی انتخابات در موقع تعیین شده می‌باشند.
در همین حال، داکتر عبدالله، بار دیگر بر از میان برداشتن پناه‌گاه‌ها و مراکز تجهیز و تمویل تروریستان تأکید کرد و گفت که از اعلام استراتیژی واشنگتن در قبال افغانستان و جنوب آسیا تا کنون، هیچ تغییری در سیاست‌های پاکستان به میان نیامده است.
داکتر عبدالله افزود که باید پاکستان در مبارزه با تروریسم، از میان برداشتن پناه‌گاه‌های هراس‌افگنان و روند گفت‌وگوهای صلح با افغانستان همکاری صادقانه نماید.
داکتر عبدالله به فراهم‌شدن بسترها و پیش‌نیازهای مذاکرات صلح پا فشرد و گفت که بدون پرداختن به پایگاه‌های هراس‌افگنان دست‌یافتن به صلح دشوار است.
رییس اجرایی ضمن اشاره به اوضاع سیاسی در کشور، گفت که حکومت برای برگزاری انتخابات پارلمانی در سال آینده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۹ متعهد می‌باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.