امریکایی‌ها از سیاست اوباما در قبال داعش و افغانستان ناراض هستند

گزارشگر:شنبه 16 عقرب 1394 ۱۵ عقرب ۱۳۹۴

mandegar-3بر اساس یک نظرسنجی جدید، امریکایی‌ها از نحوه مدیریت دولت اوباما در جنگ با گروه تروریستی داعش و همچنین جنگ طولانی افغانستان راضی نیستند.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس نظرسنجی که اخیرا از سوی اسوشیتدپرس- موسسه جی‌اف‌کی انجام شد، شهروندان آمریکایی احساس می‌کنند رییس جمهور کشورشان قادر به پیدا کردن راه‌های برون‌رفت از باتلاق‌های سیاست خارجی که کشورش در آنها گرفتار شده آن‌ هم بعد از شکستهای رویکرد امریکا در خصوص داعش و اعلام باقی ماندن هزاران سرباز امریکایی در افغانستان بعد از پایان ریاست جمهوری اوباما در سال ۲۰۱۷ ، نیست.
در این نظرسنجی بیش از ۶۰ درصد از پاسخگویان نسبت به نحوه مقابله اوباما با تهدید داعش در سوریه و عراق اظهار نگرانی کردند. همچنین اکنون تعداد افراد کمتری به نسبت زمان آغاز حملات ائتلاف تحت رهبری امریکا برای جنگ با داعش در اواخر سال ۲۰۱۴ از عملکرد رییس جمهوری این کشور در این جنگ حمایت می کنند. از ماه جنوری تاکنون مخالفتها با سیاست های کاخ سفید در سوریه به میزان هشت درصد تا ماه سپتامبر یعنی زمانی که امریکا‌یی‌ها در خصوص این مساله اختلاف نظر پیدا کردند افزایش یافته است.
بر اساس نظرسنجی مذکور که با پرسش از حدود ۱۰۰۰ نفر انجام شده همچنین به طور کلی نیز تنها ۴۰ درصد امریکایی ها از رویکرد کلی سیاست خارجی اوباما حمایت می کنند. این آمار نگران کننده برای کاخ سفید در حالی حاصل شده که اوباما شدیداً تلاش دارد تا نشان دهد آمریکا در پیشبرد منافع آمریکا در خاورمیانه پیشرفت حاصل می کند. به نظر می رسد که اوباما در حالی ریاست جمهوری را ترک کند که سه جنگ در جریان را همچنان باقی بگذارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.