امریکا برای دریافت اطلاعات از رهبران طالبان پاکستان جایزه تعیین کرد

گزارشگر:شنبه 19 حوت 1396 ۱۸ حوت ۱۳۹۶

mandegar-3وزارت امور خارجه امریکا اظهار کرد، واشنگتن در ازای اطلاعات درباره ملا فضل‌الله، رییس طالبان پاکستان، پنج میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه‌ای همچنین اظهار کرد که در ازای اطلاعات درباره «عبدالوالی»، رییس یک تشکیلات وابسته به طالبان و «منگال باغ»، رییس یک گروه تروریستی متحد با طالبان که به حمله به کاروان نظامی ناتو متهم شده نیز سه میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.
انتشار این بیانیه از جانب وزارت امور خارجه امریکا در حالی صورت گرفت که تهمینه جانجوا، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان برای مذاکره با مقامات امریکایی درباره گسترش همکاری‌ها در زمینه مبارزه با تروریسم و استراتژی دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا برای پایان دادن به جنگ در افغانستان، از واشنگتن دیدار کرد.
واشنگتن و کابل، پاکستان را برای پناه دادن به نیروهای طالبان افغانستان و نیروهای شبکه حقانی متهم می‌کنند. اسلام‌آباد این ادعا را تکذیب می‌کند.
دونالد ترامپ در ماه جنوری پرداخت کمک حدودا دومیلیارد دالری خود به پاکستان را در پی اتهام عدم همکاری در سرکوب طالبان افغانستان و شبکه حقانی متوقف کرد.
وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه خود اذعان کرد، دلیل تعیین این پاداش‌ها در ازای اطلاعات درباره این سه رهبر گروه‌های تروریستی این است که آنان برای پاکستان و ائتلاف نظامی به رهبری امریکا در افغانستان، تهدید محسوب می‌شوند.
این وزارت افزود: هر یک از این افراد اقداماتی تروریستی انجام داده‌اند که امنیت امریکا و شهروندان این کشور را به طور جدی تهدید کرده‌ است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.