امریکا به پاکستان: رهبـران طالبـان را فـوراً بـازداشت یا اخـراج کنیـد

گزارشگر:چهارشنبه 4 دلو 1396 ۳ دلو ۱۳۹۶

واشنگتن از پاکستان خواسته است تا رهبران طالبان را بازداشت یا آنها را از اراضی خودش اخراج کند و نگذارد تا آنها از خاک پاکستان برای حمایت از عملیات‌هایش استفاده کنند.
mandegar-3واکنش امریکا پس از حمله مرگبار به هتل اینترکانتیننتال در کابل مطرح شد که به کشته شدن ده‌ها تن از جمله خارجی‌ها انجامید. طالبان مسوولیت این حمله را بر عهده گرفت و برای بیرون راندن نیروهای بین‌المللی از افغانستان تلاش می‌کند.
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت این حمله اراده ایالات متحده امریکا را برای حمایت از نیروهای افغانستان تقویت می‌کند. سندرز گفت: ما از پاکستان می‌خواهیم تا فورا رهبران طالبان را بازداشت یا اخراج کند و نگذارد آنها از اراضی پاکستان برای حمایت از عملیات‌هایشان استفاده کنند. در افغانستان شاهد بودیم که تروریست‌ها به هتلی در کابل حمله کردند. چنین حملاتی علیه غیرنظامیان تنها اراده ما در حمایت از شرکای افغانمان را تقویت می‌کند.
پاکستان حمله روز شنبه در کابل را محکوم کرده و بعدا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در پیامی «اتهامات غیر ارادی برخی از افغان‌ها برای نشانه رفتن انگشت اتهام به سوی پاکستان» را رد کرد. او گفت که دولت و مردم پاکستان با دولت و مردم افغانستان ابراز همدردی می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.