اکثر شفاخانه‌های خصوصی کندز فعالیت غیرقانونی دارند

گزارشگر:شنبه 16 جدی 1396 ۱۵ جدی ۱۳۹۶

مسؤولان در شورای ولایتی کندز می‌گویند، بیش از ۶۵ درصد در درمانگاه‌های خصوصی در کندز بدون مجوز قانونی فعالیت دارند.
صفی‌الله امیری، معاون شورای ولایتی کندز به سلام‌وطندار می‌گوید، نظارت مشترکی که با ریاست صاحت عامه و دیگر نهادهای مسؤول از درمانگاه‌های خصوصی داشتند، مشخص شده است که بیشتر دکتران و کارمندان صحی این درمانگاه‌ها بی‌تجربه و تازه فارغ شده از نهادهای تحصیلی اند.
او می‌گوید: «بیشتر کسانی‌که از انستیتوت‌های خصوصی فارغ شده‌اند، خودسرانه مراکز صحی باز کرده‌اند.»
برخی از باشنده‌گان شهر کندز نیز از عدم ارایۀ خدمات با کیفیت صحی شفاخانه‌های خصوصی شکایت کرده و می‌گویند، بیشتر درمانگاه‌ها با نشر تبلیغات دورغین عوام‌فریبی می‌کنند.
شیر محمد از باشنده‌گان کندز می‌گوید، همه روز یک مرکز صحی آغاز به کار می‌کند ،اما از جواز و شیوه خدمات آن هیچ نهادی پرسان نمی‌کند. او می‌گوید که بیشتر مراکز صحی خصوصی در این ولایت مردم را فریب می‌دهند.
نصیراحمد یکی دیگر از باشنده‌گان کندز می‌گوید: «بیشتر کلینیک‌های کندز نه دوای با کیفیت دارند و نه هم دکترای مسلکی و بیشتر اوقات دکتر هم ندارند.»
عبدالمتین عاطفی، رییس صحت عامۀ کندز نیز با تأیید مشکلات باشنده‌گان این ولایت می‌گوید، درمانگاه‌های بدون مجوز قانونی را بسته‌اند. به گفتۀ او، از ۲۱ درمانگاه خصوصی در کندز، ۶ درمانگاه آن فعالیت غیرقانونی داشت.
این درحالی‌ست که گزارش چندی پیش سلام‌وطندار نشان می‌دهد، دکتران یکی از شفاخانه‌های خصوصی در کندز که بخش جراحی را به گونۀ غیرقانونی فعال کرده بودند، در یک روز جان دو خواهر را در جریان عملیات گرفته‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.