بار دیگـر ۱۴ مسـافر در زابـل ربـوده شـدند

یک شنبه 1 قوس 1394/

در ولایت زابل افراد نامعلوم مسلح دست کم ۱۴ نفر را از یک بس اختطاف کرده اند. گمان برده می‌شود که ربوده شدگان از قوم هزاره باشند.
اختطاف مسافران یک بس در ولایت زابل روز شنبه (۲۱ نوامبر ۲۰۱۵) رخ داده است. گفته می شود که در این ولایت یک بس در شاهراه کابل قندهار از سوی افراد مسلح متوقف ساخته شده است. میرویس نورزی، یک مقام بلند پایۀ پولیس زابل گفته است که این افراد مسلح شماری از مسافران را با mandegar-3خود برده اند. ربودن مسافران بس در زابل ده روز پس از آن صورت گرفته است که در کابل تظاهرات بسیار گسترده ای علیه قتل هفت تن از قوم هزاره توسط دهشت افکنان، صورت گرفته بود.
نورزی گفته است که شمار دقیق ربوده شدگان و هویت آنها تا هنوز معلوم نیست. اما منیجر شرکت ترانسپورتی، که همین بس متعلق به آن است، و همچنان یک مقام دیگر ولایتی گفته اند که شمار ربوده شدگان دست کم به ۱۴ تن می رسد و آنها احتمالاً از قوم هزاره بوده اند.
سید محب الله منیجر شرکت ترانسپورتی احمدشاه ابدالی به خبرگزاری رویترز گفته است: “افراد مسلح جویای تذکره و اسناد مسافران بس شده اند. آنها کسانی را با خود برده اند که از قوم هزاره بوده اند”. سید محب الله افزوده است که به گمان وی افراد مسلح از بس های دیگر نیز افرادی را با خود برده اند. این در حالیی است که اسدالله کاکر عضو شورای ولایتی زابل گفته است به نظر وی ۲۰ تن ربوده شده اند که در بین آنها دو تن از قوم هزاره بوده اند.
مسئولیت این آدم ربایی را تا کنون هیچ گروه مسلحی به دوش نگرفته است.
در آغاز ماه روان میلادی شورشیان در ولایت غزنی هفت تن را، که شش ماه قبل آنها را ربوده بودند، سر بریدند. این افراد متعلق به قوم هزاره بودند. در پی آن به تأریخ ۱۱ ماه روان میلادی تظاهرات گسترده ای در کابل، که در چندین سال اخیر سابقه نداشت، در برابر این خشونت صورت گرفت. اعتراض کنندگان تلاش کردند که به کاخ ریاست جمهوری یورش ببرند، اما پولیس مانع آنها شد. هفت تن در آن روز زخمی گردیدند.
افزایش دهشت افکنی های طالبان و دیگر گروه های شورشی مسلح سبب نگرانی هرچه بیشتر مردم افغانستان شده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.