بازداشت پنج پاکستانی عضو داعش

۱۹ اسد ۱۳۹۴

سه شنبه ۲۰ اسد ۱۳۹۴/

 

mnandegar-3ادارۀ امنیت ملی کشور از بازداشت پنج عضو گروه تروریستی داعش در افغانستان خبر داده است. این اداره می‌گوید که تمامی این پنج نفر اتباع پاکستان هستند.
در اعلامیه انتشار یافته این اداره آمده است که این پنج تروریست از ولسوالی اچین و شهر جلال آباد ولایت ننگرهار دستگیر شده اند.
افراد دستگیر شده، عبدالرشید به اسم مستعار (غلام الله) باشنده شینگلی پشاور پاکستان، محمد ایاز باشنده ورکزی خیبر پشتون خوا پشاور، رحم الدین، باشنده ورکزی خیبر پشتون خوا پشاور، عزیز الله به اسم مستعار (خاطر) باشنده کرم ایجنسی صوبه سرحد پاکستان و میراث خان باشند خیبر ایجنسی پشاور معرفی شده اند.
در نوار ویدیویی که این اداره به رسانه‌ها فرستاده، افراد دستگیر شده تایید کردند که عضو گروه داعش هستند و در چندین حمله در افغانستان دست داشتند.
امنیت ملی می گوید که این پنج نفر به دستور مولوی سلیم و ملا گل زمان دو تن از قوماندانان گروه داعش در ولسوالی اچین و شهر جلال آباد مصروف فعالیت های تخریبی و تروریستی بودند.
این دومین مورد از دستگیری افراد وابسته به داعش در ماه های اخیر خوانده شده، روز جمعه ١۶ اسد نیز اداره امنیت ملی از دستگیری یک گروهی پنج نفری از افراد داعش در کابل خبر داده بود. این اداره گفته بود که این افراد برای داعش نفر جذب می کردند.
افراد دستگیر شده گفته بودند که از طریق شبکه اجتماعی فیسبوک به جلب و جذب افراد می پرداختند، همزمان اداره امنیت ملی از شهروندان کشور خواسته که از تماس با افراد مجهول الهویه در فیسبوک خود داری کنند.
اداره امنیت ملی پیشتر گفته بود که افراد وابسته به داعش در چند منطقه افغانستان به ویژه لوگر در جنوب کابل و ننگرهار در شرق کشور فعالیت دارند.
دولت افغانستان در اواخر سال گذشته هجری شمسی از کشته شدن ملا عبدالروف خادم رهبر داعش در کشور خبر داد و پس از آن، بحث حضور افراد این گروه تروریستی در افغانستان همواره مسئله داغ محافل سیاسی و رسانه ها بوده است.
از شش ماه بدین سو، دستکم چهار فرمانده مشهور این گروه به شمول امیر داعش در ولایت خراسان همراه با صدها جنگنجوی این گروه کشته شدند.
دولت افغانستان ظهور افراد وابسته به داعش در کشور را تهدیدی تازه و خطری جدی خوانده و اداره امنیت ملی، واحد مجهز نظامی را برای مبارزه با این گروه تشکیل داده است.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Shah Jahan

    عجب قوماندان امنیه کودن داریم شما قضاوت کنید خصوصاشخص محترم وزیر داخله مکررآ برایتان یادآوری میکنم ضرب المثل عام مشهور است بزرگان ما میگفت که بالای زاغ بودنه شکار نمیشودعقاب است شکار میکند. این قوماندان شهر توانای این پست را ندارد در صحنه حادثه حاضر میشود در مقابل خبر نگاران و یا مردم عام در محل واقعه به خبر نگاران گزارش میدهدموتر آمد چند نفر کشته شد چند نفر زخمی شد موتر کرولا بود این بدبخت کودن وظیفه خود را نمیداند به حیث امر قوماندانی افسوس کسی نیست پرسان کند. او بدبخت کودن این موتر از آسمان و یا مریخ مستقیمآ دهن درازه میدان هواهی کابل فرود آمد ویا از بیست پوسته تلاشی بیخبر ویا معامله گرو یا به امر خودت بدون تلاشی گذشته به محل مطلوب خودرا رسانده.

    یکبار دیگر به مقامات محترم یاد آوری میکنم در تعین پست قوماندانی تجدید نظر کنید باند هایست از پاکستان اداره میشود تواناهی برطرفی وی از توانی وزیر داخله بالا است کاملا میداند از جریان واقف است اما در تبدیلی وی نا توان است. محترم داکتر عبدالله همرای محترم رهیس جمهور عاجل تصمیم گیرد ورنه منتظر حمله شدیدتر باشید مردم بیگناه وطن در خون جان میدهدشما دقت کنیدشروع از قتل فرخنده موضوع پارلمان مهمان خانه ملل متحد دو بار پلان طرح قتل سفیر هند همه پلان شده از استخبارات پاکستان بوده چرا وزارت داخله اینقدر غافل است همه توسط باند شروع بعضی نفراز داخل ارگ وزارت داخله بعضی اشخاص از جمله قوماندان ولایت کابل داخل این باند است سابقه جرمی وی را بخوانید ترفیع فوق العاده پی درپی همه به اشاره استخبارات پاکستان صورت گرفته به کمک استخبارات پاکستان در چوکی نصب شده. مردم را به گرفتاری چند پودری کیسه بر و یاگرفتاری مظنون اغفال میکند کیسه بری کار بد است ضرر وی بیک شخص میرسد نه به عام جامعه ویا پودری مسول دولت است زمینه کار نتوانسته برای جوانان مهیانساخته از مجبوریت و بیکاری رو به پودر آورده ویا توسط کشور های همسایه عمدی پودری شده توجه مقامات محترم را می خواهم اگر وطن را دودارید به خاطر حفظ جان وطن داران عزیز دقت کنید حتی در تلویزون ملی شبکه پنجابی فعال وجود دارد زمینه مصاحبه و تبلیغات کاذب را برای وی مهیا میسازد امنیت دولتی توسط اشخاص صادق خودکمک کند تا ریشه را یابداگر توانی برطرف کردن وی را داشته باشد کار ماح نیست ملیون ها دالر روزانه از طرف حلقات دشمنان افغانستان بخاطرتخریب وطن عزیز مصرف میشود . حاجی صبور