باشنده‌گان غرب کابل: سرپرست شهرداری کابل باید برکنار و به دادستانی معرفی شود

گزارشگر:چهار شنبه 22 قوس 1396 ۲۱ قوس ۱۳۹۶

شماری از باشنده‌گان غرب شهر کابل، سرپرست شهرداری کابل را متهم به عوام فریبی و دروغ‌گویی کرده و خواهان برکناری او شدند.
شماری از اعضای شورای ولایتی کابل، وکلای گذر،علمای دینی،جامعه مدنی و جوانان ناحیه سیزدهم شهر کابل روز سه‌شنبه (۲۱قوس) در یک mandegar-3نشست خبری، از کارکرد و آنچه که عوام فریبی سرپرست شهرداری کابل می‌خوانند انتقاد کرده خواهان برکناری وی از سوی حکومت وحدت ملی شدند.
شریفه شیرزاد عضوی شورای ولایتی کابل در این نشست خبری گفت که شهرداری شهر کابل از ۶ سال بدینسو با وعده‌های دروغین خود شهروندان ناحیه ۱۳شهرکابل را فریب داده است.
وی از حکومت وحدت ملی خواست تا سرپرست شهرداری کابل را برکنار کرده به دادستانی معرفی کند.
خانم شیرزاد؛ ناحیه ۱۳شهر کابل را یکی از عقب مانده ترین ناحیه های شهر کابل خوانده تاکید کرد حکومت افغانستان ناحیه ۱۳را که بیش از یک نیم میلیون نفوس دارد فراموش کرده است.
وی حکومت وحدت ملی را در برخورد با شهروندان متهم به تبعیض کرده و گفت که حکومت باید هزینه ساخت سرک ناحیه ۱۳شهر کابل را در بودجه سال آینده بگنجانید و در غیر آن صورت شهروندان ناحیه ۱۳دروازه شهرداری را بسته خواهند کرد.
خانم شیرزاد تصریح نمود:» بهسازی دشت برچی و ساخت سرک های اتصالی از جاده شهید مزاری الی جاده کمپنی که شخص سرپرست شهرداری کابل در روز آغاز کار میتروبس سرای شمالی در حضور معاون دوم ریاست جمهوری وعده سپرده بود که از جمله سه سرک اتصالی الی اخیر سال ۱۳۹۶ یکی آن قابل استفاده می شود و کار دیگر جاده‌ها به زودی شروع خواهد شد اما وی به این گفته های خود عمل نکرد».
در همین حال، علی یزدان پرست عضوی شورای ولایتی ولایت کابل گفت،ناکام ماندن قرار داد ۵ ناحیه تنظیفی به سکتور خصوصی که شهرداری کابل در کنفرانس خبری به مردم وعده سپرده بود که درسال جاری ظرفیت مهار زباله ها را از۴۰ درصد به ۷۰ درصد می رساند درحالیکه وضعیت تنظیفی نسبت به سال گذشته بد تر شده است.
وی از حضور کارمندان خیالی در ریاست تنظیف انتقاد کرده خواهان پیگیری جدی این موضوع شد.
همچنان وی گفت،حکومت به هیچ یکی از وعده های خود در قبال باشندگان غرب کابل عمل نکرده است از جمله وعده های حکومت وحدت ملی به این شهروندان ساختن پارک های تفریحی، لیسه ها، شفاخانه های مجهز و اعمار سرک بوده است.
در اخیر این نشست خبری، باشنده‌گان غرب کابل تاکید کردند که آنان می‌خواهند به پاس دروغ‌های سرپرست شهرداری کابل به او لقب دروغگوی سال را بدهند تا برای سایر مسوولان دولتی مایه عبرت شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.