بحران قندوز و تجارت سودآور هواپیماهای نظامی

دو شنبه 13 میزان 1394/

در حالی که ولایت قندوز روزهای گذشته درگیری‌های سختی را تجربه کرده، برخی با استفاده از هواپیماهای نظامی به جای کمک به اتتقال تدارکات و زخمی‌ها از این امکانات سوء استفاده کرده‌اند.
در حالی که قندوز روزهای گذشته شاهد درگیری‌های سختی بوده است برخی از افراد به وسیله هواپیماهای نظامی به جای انتقال زخمی‌ها و تدارکات، mnandegar-3در برابر دریافت پول از مردم آن‌ها را به مکان‌های امن منتقل می‌کردند.
یک کارمند دولتی در ولایت قندوز گفته است که با پرداخت ۴۵ هزار افغانی (۷۵۰ دالر) سه نفر از اعضای خانواده‌اش را به کابل منتقل کرده است.
شهروند دیگری در ولایت قندوز گفته است که با پرداخت ۵۰۰ دالر توانسته است به وسیله هواپیمای نظامی به کابل انتقال یابد.
عتیق الله امرخیل کارشناس مسائل نظامی گفت که وظیفه هواپیماهای نظامی انتقال تدارکات است که در صورت درستی ادعای شهروندان قندوز جفای بزرگی است که باید پیگیری شود.
از سوی دیگر جنرال عبدالوهاب وردک فرمانده نیروی هوایی افغانستان با رد این اتهامات اعلام کرد که به مردم قندز اطمینان می‌دهم که از آنها دفاع می‌کنیم و در صورت درستی این شایعات، عاملان آن مجازات خواهند شد.
پیش از این نیز گزارش‌هایی مبنی بر افزایش قیمت بلیت شرکت‌های حمل و نقل برای انتقال مسافران از ولایت قندوز به کابل منتشر شده بود.
نمایندگان مردم قندز در پارلمان افغانستان از مقامات دولتی خواسته‌اند که به مشکلات موجود رسیدگی کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Lona Rose

    خطاب به علومی وزیر داخله افغانسان نشنیدی بزرگان گفته اند یک لحظه غفلت کردم یک عمر سرگردان گشتم اقدام به موقع اگر انجام میدادی مردم شریف قندوز باین جنایات روبرو نمیشد گناه نابخشودی را مرتکب شدی مردم از شما چنین توقوع را نداشت. اما از شخص وزیر دفاع بی کفایت چنین گله و آرزو هم ندارند یک شخص مجهول الهویه غیر مسلکی است

    مشکل بزرگ مردم افغانستان اینست اشرف غنی دروغ گو و سرتنبه غیر معقول است به عقلانیت تن نمیدهد. از گفته خود راجع به مانع شدن عملیات علیه گروی مزدور غلام پنجابی در مقابل خبر نگاران منکر شد جای تاسف است به این رهیس جمهور در مقابل اظهارات رهیس عمومی امنیت ملی وو زیر داخله از گفته خود منکر است مسولیت را در مقابل خبر نگاران بالای این دونفر انداخت گفت کار خود شان است نه من و نه اتمر مداخله نکردیم سند بیاورند در حالیکه شفاهی امر کرده و جنرال صاحب دوستم معاون اول را هم به تقاضای پنهانی و شیطانت اتمر نماینده خاص استخبارات پنجابی مانع عملیات معاون صاحب اول ریاست جهموری هم شده تا زمینه سازی رشد طالبان در شمال کشور مهیا گردد.

    اشرف غنی با چالوسی بی حد به خورد ظابطان پنجابی به قومانده اتمر خبیث اجینت دیرینه استخبارات پنجابی عزت و غرور افغان ها را این کودن لجوج برابر صفر ساخت تمام معلومات که برای پنجابی مبهم بود از وی گرفتند بعدأ پنجابی مانند یک نوکر به این جاهل لجوج سر تنبه اهمیت نداد. چون غنی به خواست و نظریات مردم هیچ ارزش نداد از جاهلت این جاهل مردم شریف متحمل خسارات هنگفت مالی و جانی شدند. شما ببیند تاحال یک وزیر دفاع لایق کار آزموده مسلکی نداریم به اشاره استخبارات پاکستان یک خربودنه غیر مسلکی وزیر دفاع تعین کرده از پارلمان رای نگرفت دلیل شخصی مجهول الهویه بیکاره است طرف اعتماد نمایندگان ملت نیست. اما این غنی که جلو وی مانند اسپ گادی در دست اتمر لنک اجینت پنجابی است و از خود اراده ندارد به خواست نمایندگان ملت هیچ ارزش نمیدهد بخاطریکه در فکر آبادی و ترقی افغانستان از ته دل نیست گفتارش با عملش در تناقض است. تازمانیکه غنی در راس حکومت باشد و دور پیش آنرا اجینت های پنجابی اشغال کرده و گرداننده اصلی سیاست پنجابی ها اتمر مرده باشد در تمام اورگانها مهم وزارت دفاع داخله خارجه و امنیت دولتی اجنیت های پنجابی در پست های کلیدی وجود دارد مانند رشته های سرطان ریشه دونده روی ترقی برای افغانستان مشکل است. وقتی افغانستان در سیاست خود موفق خواهد شد در راس یک رهبر قاطع افغانستان دوست غیر وابسته و فاشیست نباشد. در برابر خاینین از هر منطقه و هر قوم باشد مانند رهبر کوریا شمالی بر خورد قاطع کند.دیکر دست پاکستان و دیکر جاسوسان اجنی بسیار کم میگردد و کار را به اهل کار بدون تعبیض لسانی قومی منطقوی بسپارد به خواست اکثریت جامعه تن دهد از یک تازی و غرور بیجا و خوداری کند. خود را عقل عالم نشان دادند دوری کند فکر کند مردم هم انسان است کاه نخورده حال غنی آینه خود را گم کرده خطا رفته. حاجی صبور