بدبینی مسکو نسبت به اوضاع افغانستان

گزارشگر:شنبه 1 حوت 1394 ۳۰ دلو ۱۳۹۴

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه ضمن ابراز نگرانی از افزایش ناامنی‌ها در افغانستان اظهار داشت که حل بحران این کشور زمان زیادی نیاز دارد.
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اظهارداشت که اوضاع امنیتی افغانستان نگران‌کننده است.
وی افزود: روسیه از فعالیت داعش و دیگر مخالفان مسلح دولت افغانستان نگران است.
mandegar-3سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد که حل بحران افغانستان به زمان زیادی نیاز دارد.
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز پیش از این در حاشیه دهمین اجلاس دبیران شورای امنیت ملی کشورهای عضو شانگهای در مسکو در دیدار با حنیف اتمر مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور افغانستان گفته بود که کشورش در مبارزه با تروریسم با دولت کابل همکاری می‌کند.
وی افزود: آماده‌ایم تا کمک‌های خود را برای تثبیت اوضاع پیچیده افغانستان فراهم کنیم و در کنار دیگر کشورهای بین‌المللی علیه تهدیدات تروریستی و گسترش کشت مواد مخدر مبارزه کنیم.
ضمیر کابلوف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در افغانستان نیز هفته گذشته گفت که مقامات مسکو امیدوارند تا نشستی در سطح وزرای خارجه روسیه، چین و هند در ماه آوریل سال جاری میلادی در مسکو در مورد افغانستان برگزار کند.
کابلوف در مصاحبه‌یی با رسانه‌ روسی بیان کرد: با کشورهای چین و هند در مورد زمان نشست آینده این وزیران امور خارجه در مسکو در حال رایزنی هستیم.
ظاهراً روسیه در مورد مذاکرات چهار جانبه امریکا، چین، پاکستان و افغانستان خوشبین نیست و قصد دارد که ابتکار جدیدی را راه‌اندازی کند.
کابلوف اعلام کرده بود که روسیه به اقدامات(مذاکرات چهار جانبه) بی‌فایده نخواهد پیوست و این موضوع را قبلاً به امریکایی‌ها گفته‌ است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.