برخی اعضای مجلس: هیـأت اداری در بـدل پـول برگزیـده شـده است

گزارشگر:یک شنبه 27 حوت 1396 ۲۶ حوت ۱۳۹۶

برخی نمایندگان مجلس ادعا دارند که در انتخابات درونی مجلس نمایندگان پول‌های هنگفتی میان نمایندگان مجلس برای کسب رای آنان از سوی نامزدان هیات اداری، توزیع شده است.
mandegar-3نمایندگان مدعی انتخابات هفته گذشته هیات اداری مجلس را بدترین انتخابات در دوره‌های کاری هشت سال مجلس عنوان کردند و خواستار لغو این انتخابات شدند.
آنان تاکید کردند که این اتهام‌ها باید از سوی یک هیات بیطرف داخلی مجلس و یا دادستانی کل، بررسی گردد.
گل پادشاه مجیدی یک عضو مجلس در نشست روز شنبه (۲۶ حوت) مجلس گفت: «انتخابات هفته گذشته هیات اداری یک لکه ننگ بر چهره مجلس بود؛ چه پول‌های که توزیع نشد؟ حالتی گذشت که قابل قبول نیست؛ من خجالت می‌کشم و این انتخابات باید لغو اعلام شود».
آقای مجیدی خطاب به رییس مجلس گفت که این لکه ننگ را از چهره مجلس بردارید؛ یا از دادستانی و یا از رییس جمهور بخواهید که این اتهام‌ها را بررسی کنند.
رمضان بشردوست دیگر عضو مجلس نیز به شکل کنایه آمیز گفت: «هفته گذشته هنگام انتخابات که خوردن و بردن بود، تا ۲۲۱ نماینده در مجلس حاضر می شدند؛ اما دیگر مفقود شدند و حالا که ساعت ۹:۵۵ دقیقه صبح است بیش از ۴۰ نماینده در مجلس حاضر نیستند».
آقای بشردوست با اشاره به غیر حاضری نمایندگان یاد آور شد که اگر هیات اداری به وعده‌های شان جدی عمل کنند، او در آخر سال و در صورت تطبیق ۱۰ درصد اصول وظایف داخلی، احراز پست‌های اداری را برای آنان تبریک خواهد گفت.
با این وجود، امیرخان یار معاون دوم مجلس به اتهام مطروحه از سوی گل پادشاه مجیدی واکنش نشان داد.
آقای یار گفت: «هرکسی که در زمینه (توزیع پول در انتخابات درونی هیات اداری مجلس) اسنادی در دست دارند باید ارائه کنند».
معاون دوم مجلس بیان داشت، کاش این اتهام‌ها را کسانی مطرح می‌کرد که خودشان در گمرکات و منابع عایداتی کشور افراد ویژه استخدام نکرده باشند.
انتخابات هیات اداری مجلس هفته گذشته از روز شنبه آغاز شد و تا روز چهار شنبه ادامه داشت.
همایون همایون که در این انتخابات در پست معاونیت اول مجلس آرای نمایندگان را بدست آورد گفت که حکومت تمامی دستگاه‌های خود را فعال کرده بود تا او را در ناکام سازد؛ اما او به تنهایی در برابر حکومت پیروز شده است.
آقای همایون گفته که مخالف پنج نفر ارگ نشین است و در صورت پیروزی از دخالت حکومت در امور داخلی مجلس جلوگیری خواهد کرد.
این در حالی است که انتخابات هیات اداری مجلس به دلیل اختلاف نظر نمایندگان، همه ساله با چالش مواجه می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.