برخی مربیان آسترالیایی در افغانستان باقی می‌مانند

/

قرار است شماری از نیروهای ویژۀ آسترالیا و یک تعداد عسکر دیگر این کشور برای چندین سال دیگر در افغانستان بمانند.
آسترالیا با نیروهای بین المللی به رهبری ناتو توافق کرده است تا شماری از نیروهای ویژۀ آسترالیا پس از سال ۲۰۱۴ به آموزش نیروهای امنیتی افغانستان ادامه بدهند.
بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، آسترالیا ۳۰۰ عسکر ویژۀ عملیاتی‌اش را از افغانستان بیرون خواهد ساخت، اما ۱۸ عسکر ویژۀ خود را در افغانستان نگه می‌دارد.
دیگر کشورهای عضو ناتو نیز وعده‌های مشابه داده اند، اما تعهدات تمام کشورها در بخش باقی ماندن عساکرشان در افغانستان به قرارداد امنیتی میان افغانستان و امریکا بسته‌گی دارد.
گفته شده است که اگر امریکا و افغانستان این قرارداد را امضا نکنند، شاید امریکا بین ۶ هزار تا ۱۲ هزار سرباز اش را در افغانستان نگذارد.
آسترالیا که در حال حاضر در ارزگان سرباز دارد، می‌گوید که مربیان آسترالیایی پس از ۲۰۱۴ در چوکات نیروهای ویژۀ مشورتی آیساف در کابل حضور خواهند داشت.
قرار است تعدادی از نیروهای ویژۀ عملیاتی آسترالیا در پایان ۲۰۱۳ ماموریت‌شان را در افغانستان متوقف بسازند و این کشور را ترک کنند.
وزارت دفاع آسترالیا روز دوشنبه با پخش خبرنامه‌یی گفت که با ختم فعالیت نیروهای ویژۀ عملیاتی‌اش در ترینکوت، مرکز ارزگان، هزار نظامی آسترالیا نیز روند خروج شان را از افغانستان آغاز خواهند کرد.
آسترالیا وعده کرده است که به هدف حمایت از نیرو های افغان پس از سال ۲۰۱۵ برای سه سال سالانه ۱۰۹ میلیون دالر با افغانستان کمک می کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.