برخی نمایندگان: حکومت علیه ما دوسیه‌سازی می‌کند

گزارشگر:سه شنبه 15 جوزا 1397 ۱۴ جوزا ۱۳۹۷

برخی نمایندگان مجلس می‌گویند که حکومت برای جلوگیری از پیروزی برخی نمایندگان کنونی در انتخابات آینده پارلمانی، دوسیه سازی کرده است.
نمایندگان منتقد در نشست روز دوشنبه (۱۴ جوزا) مجلس گفتند که حکومت با وارد کردن اتهام بر برخی نمایندگان در پی مهندسی کردن انتخابات آینده mandegar-3پارلمانی است.
عارف رحمانی نماینده مردم غزنی در مجلس گفت که حکومت برای مهندسی کردن انتخابات قصداً برای برخی نمایندگانی که حکومت از افشا گری‌های آنان هراس دارد، دوسیه سازی کرده است.
آقای رحمانی هرچند از نحوه این دوسیه سازی حکومت چیزی نگفت؛ اما تاکید کرد که حکومت تلاش دارد تا این افراد دوباره به مجلس راه نیابند.
غلام حسین ناصری دیگر عضو مجلس خواستار بررسی این اتهام‌های حکومت بر اعضای مجلس نمایندگان شد.
آقای ناصری گفت: «گذشته از سایر مقام‌های حکومتی، حالا کمیشنران کمیسیون انتخابات نیز علیه مجلس نمایندگان صحبت می‌کنند؛ در تالار مجلس، نمایندگانی هستند که حاضر نیستند عزت خود را به مادیات حکومتی بفروشند.»
ناصری تاکید کرد که اگر نماینده‌‌ای با سوء استفاده از صلاحیت‌های خود مرتکب عمل مخالف قانون اساسی می‌شوند، باید بررسی شده و زیر پیگرد قرار گیرد.
آقای ناصری از هیات اداری مجلس خواست که برای بررسی تمامی اتهام‌های که از سوی حکومت بر نمایندگان مجلس وارد شده اقدام‌های جدی را روی دست گرفته و از حیثیت مجلس دفاع کند.
به باور او، حکومت با کلی‌گویی‌ها و احتمال گویی نمایندگان مجلس را متهم می‌کند و هیات اداری مجلس نیز از کنار این مسایل به سادگی عبور می‌کند.
با این وجود، امیرخان یار معاون دوم مجلس نمایندگان نیز بر بررسی اتهام‌های علیه نمایندگان تاکید کرد.
آقای یار به کمیسیون مصوونیت نمایندگان هدایت داد تا تمامی اتهام‌های وارده بر نمایندگان مجلس را بررسی کند.
این در حالی است که پیش از این بارها اعضای مجلس نمایندگان از سوی برخی مقام‌های حکومتی به فساد، زورگویی، جعل و سایر کارهای غیر قانونی متهم شده اند.
اما؛ این اتهام‌ها هیچگاهی از سوی حکومت و یا مجلس نمایندگان بررسی نشده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.