«برده‌گی جنسی» داعش در جوزجان و ننگرهار

گزارشگر:دوشنبه 10 ثور 1397 ۹ ثور ۱۳۹۷

براساس گزارش‌ها، یک فرمانده گروه داعش بر یک دختر ۱۹ ساله درولسوالی درزاب ولایت جوزجان تجاوز کرده است.

تورن اسماعیل، فرمانده پولیس ولسوالی درزاب جوزجان به رسانه‌ها گفته که این رویداد در روستای مغل ولسوالی درزاب اتفاق افتاده و دختری که مورد تجاوز قرار گرفته است، نامزد بوده است.

محمد رضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان گفت که این موضوع حقیقت ندارد و تاکنون هیچ گونه اطلاعاتی در این زمینه به مقام ولایت نرسیده است.

بااین حال، فرمانده پولیس ولسوالی درزاب می‌گوید که این نخستین بار نیست که گروه داعش چنین عملی را مرتکب می‌شود. او می‌گوید، مردم نیز از این اعمال اعضای داعش عصبانی و نگران اند.

فرمانده پولیس درزاب می‌افزاید، گروه داعش شماری دیگر از زنان را نیز برای بردگی جنسی با خود برده‌اند. به گفتۀ او اعضای داعش حتی به حیوانات نیز تجاوز می‌کنند.mandegar-3

با این حال، یک منبع آگاه به روزنامۀ ماندگار گفت که داعش در ولایت ننگرهار نیز «جهاد نکاح» را آغاز کرده است.

این درحالی است که پیشتر این گروه هزاران تن را در کشورهای عراق و سوریه به برده‌گی جنسی گرفته بود. این نخستین بار است که چنین واقعه‌یی در میان این گروه در افغانستان گزارش داده می‎شود.

با گذشت هر روز نفوذ گروه تروریستی داعش بر جغرافیای افغانستان افزایش می‌یابد. این گروه در حال حاضر در ولایات ننگرهار، زابل، غور، جوزجان، سرپل و برخی مناطق دیگر به فعالیت رسمی آغاز کرده است.

 

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.