برق کابل سهمیه‌بندی شد

۲۳ سرطان ۱۳۹۸

شرکت برشنا اعلام کرده که به دلیل مصرف زیاد برق پس از گرم شدن هوا، این شرکت ناگزیر شده که سهمیه‌بندی و پرچوی‌های وقفه‌یی برق را از طرف صبح و شام در تمام ساحات کابل تطبیق نماید.
شرکت برشنا دیروز با نشر یک اعلامیه گفته است، به دلیل کمبود ۴۳۰ میگاوات برق کابل، برشنا و مرکز توزیع و کنترل انرژی برق افغانستان به هدف توزیع عادلانه برق و حفاظت از تاسیسات برق، ناگزیر پرچوی‌های وقفه‌ای را از طرف صبح و شام در تمام ساحات تطبیق می‌نماید.
mandegarدر اعلامیه شرکت برشنا آمده است که انرژی موجود برق در کابل ۳۶۴ میگاوات فی ساعت می باشد، که از این میان ۲۴۲ میگاوات برق وارداتی، ۱۰۰ میگاوات برق تولیدی بند نغلو و ۲۲ میگاوات برق از بند سروبی تأمین شود.
شرکت برشنا افزوده است که به دلیل کم شدن آب دریای کابل، اکنون دستگاه تولیدی ماهی‌پر که بیش از ۵۰ مگاوات تولید داشت، تولید ندارد.
به گفته این شرکت، روند توزیع میترهای جدید و افزایش مشترکین نیز یکی از عوامل پرچوی‌ها می باشد که با شامل شدن سب استیشن ارغندی به شبکه برق در روزهای آینده، بخشی از اضافه باری لین‌ها کاهش خواهد.
شهر کابل از جمله محدود پایتخت‌های جهان است که به دلیل افزایش سردی و گرمی هوا، دچار کمبود برق و سهمیه‌بندی برق میان شهروندان می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.