برمک در مراسم امضای قرارداد با اصلاحات اداری: اصـلاحات گستـرده‌یـی در پولیـس ایجـاد شـده است

گزارشگر:یک شنبه 4 حمل 1397 ۴ حمل ۱۳۹۷

mandegar-3ویس احمد برمک، وزیر امور داخله می گوید که حدود ۱۰ هزار بست ملکی در این وزارت تثبیت شده که روند استخدام افراد برای این بست‌ها به زودی آغاز می‌شود.
آقای برمک این خبر را روز شنبه (۴ حمل) در مراسم امضای تفاهمنامه ایجاد اصلاحات و روند ملکی‌سازی، بین وزارت امور داخله و کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، اعلام کرد.
آقای برمک، در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت که این سند با کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات در حالی امضا می‌شود که بعد از سال‌ها تلاش توانستیم برنامۀ راهبردی چهارساله برای اصلاحات در وزارت امور داخله را تدوین کنیم.
وی علاوه کرد که بر اساس این برنامه راهبردی، اصلاحات گسترده‌ای در ساختار پولیس به‌میان آمده و پولیس به وظایف اصلی خود بر‌می گردد.
وزیر امور داخله گفت که در حال حاضر حدود ۱۰ هزار بست ملکی برای استخدام کارکنان ملکی تثبیت شده که با همکاری و معاونت کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، پروسۀ استخدام آن به‌زودی آغاز خواهد شد.
وزیر داخله حاطرنشان کرد که وزارت داخله طرحی را تدوین کرده که براساس آن، نهادهای حمایتی این وزارت را ملکی می‌سازد تا نیروهای پولیس به وظایف اساسی خود عمل کنند.
برمک با ابراز اینکه حکومت افغانستان در تلاش است تا در ادارات اصلاحات آورده شود، افزود امضای تفاهم‌نامه با کمیسیون اصلاحات اداری می‌تواند زمینه‌ اصلاحات را در وزارت امور داخله فراهم سازد.
وزیر امور داخله با اشاره به اینکه بخش‌های تخصصی به حالت نظامی باقی خواهند ماند، گفت که بخش‌های تدارکاتی، مدیریت مالی و یک بخش لجستیک وزارت داخله ملکی می‌شوند.
بر اساس گفته‌های وزیر داخله، پولیس وظایف مشخصی دارد؛ اما در سال‌های گذشته به عنوان شبه نظامی نقش بازی کرده و از آنها به عنوان نیروی جنگی استفاده شده است.
نادر نادری، رییس کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی نیز در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت که این امر، یک کمک بزرگ به پروسه اصلاحات در وزارت امور داخله می‌باشد. وی خاطرنشان کرد که قانون اساسی محور عملکرد تمام نهادها را تعیین کرده و بعد از این نیروهای پولیس در بخش مشخص خود کار خواهند کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.