برنامه‌های بزرگ داعش برای افغانستان شکست خورده است

۲۱ حمل ۱۳۹۶

جنرال دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید، به دلیل عدم تمایل مردم افغانستان برای همکاری و کمک به گروه داعش، این گروه در سال ۱۳۹۵ در بسیاری از ولایت‌های افغانستان شکست خورده است.
آقای وزیری که دیروز به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌داد، گفت که گروه داعش برنامه‌های بزرگی در سال ۱۳۹۵ برای افغانستان داشت و می‌خواست این کشور را به MANDEGARمرکز بزرگ برای خود تبدیل کند، اما به دلیل عدم همکاری مردم و عملیات نیروهای امنیتی، این برنامه‌ها شکست خورده است.
به گفتۀ او، در سال گذشته بیش از ۲۵۰۰ عضو گروه داعش در افغانستان کشته شده‌اند و در شرایط کنونی، تعداد کل مبارزان این گروه، بیش از ۴۰۰ تن است.
سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که در شرایطی کنونی گروه داعش تنها در ولایت ننگرهار و برخی از بخش‌های ولایت زابل فعال است.
این در حالی است که مجلس نماینده‌گان از گسترش فعالیت‌های داعش در ولایت شمالی، به خصوص در ولایت جوزجان ابراز نگرانی کرده و گفته است که گروه داعش در ۸۰ نقطه در شمال، سرگرم هسته‌گذاری و سربازگیری است.
با این وجود، سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید، هر گروهی که خطراتی را برای امنیت ملی افغانستان و مردم به وجود بیاورد، دشمن افغانستان است و نیروهای امنیتی با آن‌ها مقابله می‌کنند؛ مهم نیست که این گروه‌ها متعلق به کجا و چه نامی داشته باشند.
آقای وزیری در بخش دیگری از سخنانش به دیدگاه یک مقام پاکستانی واکنش نشان داد که ارتش هند را در حال ترویج افکار ضد پاکستانی در داخل ارتش افغانستان خوانده است، او گفت: هند دوست خوب افغانستان است و کمک‌های زیادی در بخش‌های اقتصادی کرده، ولی نقش و نفوذی در ارتش افغانستان ندارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.