برنامۀ تبادل محکومین میان کابل و اسلام‌آباد

سه شنبه6 دلو 1394/

mandegar-3وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد امکان دسترسی و ارتباط با زندانیان، پیگیری پرونده‌ محکومین و همچنین رسیده‌گی به مشکلات زندانیان در دیدار مقامات افغانستان و پاکستان پیگیری خواهد شد.
حدود ۲۰۰ زندانی غیر نظامی پاکستانی در زندان‌های مختلف افغانستان حضور دارند و اسلام‌آباد نیز تصمیم گرفته برای تبادل این زندانی‌ها توافقنامه‌یی را با دولت کابل امضا کند.
به گزارش روزنامه اکسپرس، دولت کابل نیز به این پیشنهاد اسلام‌آباد پاسخ مثبت داد و قرار شده دو کشور به زودی در این خصوص با یکدیگر به توافق برسند.
دولت پاکستان در حال آماده کردن پیش نویس تفاهمنامه تبادل زندانیان است و به احتمال زیاد، اجلاس کمیسیون مشترک کابل- اسلام‌آباد در این خصوص بزودی برگزار می‌شود.
بر اساس اسناد وزارت امور خارجه پاکستان، دولت پاکستان پرونده‌های اتباع خود در افغانستان را به صورت رسمی پیگیری می‌کند و مقامات دیپلماتیک اسلام‌آباد برای همکاری در این خصوص از زندان‌های افغانستان دیدار می‌کنند
افغانستان در موقعیتی قرار گرفته است که با دیپلماسی زنده و فعال در روابط خارجی خود باید با تمام رقبای منطقه ای یا جهانی موازنه را حفظ کند.
افغانستان در این مقطع تلاش می‌کند ضمن همکاری با پاکستان در زمینه مبارزه با تروریسم و تبادل زندانی از تحریک این کشور برای جنجال‌آفرینی در مذاکره با طالبان جلوگیری کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.