برگشت نیروهای ویژۀ بریتانیایی به صحنۀ عملیاتی در افغانستان

گزارشگر:دو شنبه 26 اسد 1394 ۲۵ اسد ۱۳۹۴

mnandegar-3نیروهای ویژۀ بریتانیا دوباره به صحنۀ عملیاتی در افغانستان برگشته‌اند و در عملیات‌های نظامی علیه طالبان و دیگر شورشیان اشتراک می‌کنند.
بر بنیاد گزارش‌هایی که از رسانه‌های بریتانیایی به نشر رسید، این نیروها با نیروهای امریکایی یک‌جا شده و با شورشیان در افغانستان تقریبا هرشب مبارزه می‌کنند.
میرور به نقل از منابع دفاعی بریتانیا با خودداری از افشای نام‌شان می‌گوید که این نیروها عملیات‌های ضربتی علیه هراس‌افگنان در افغانستان را طرح و رهبری خواهند کرد.
میرور می‌گوید که نیروهای ویژۀ بریتانیایی در شش ماه گذشته توام با آموزش و مشوره‌دهی نیروهای کماندوی افغانستان در برخی از عملیات‌ها نیز سهم گرفته‌اند.
در این گزارش گفته شده که نیروهای ویژۀ افغان علاقه‌مند آن هستند تا به تنهایی عملیات‌ها را انجام دهند اما تا کنون توانایی برنامه‌ریزی و اجرای عملیات ضد تروریستی را ندارند.
نیروهای ویژۀ بریتانیا در حالی به صحنۀ عملیاتی در جنگ افغانستان بازگشته‌اند که حمله‌های طالبان نیز در سال جاری به شدت افزایش یافته‌است.
مقام‌های امنیتی در کشور پیش از این گفتند که دلیل ناامنی و افزایش حمله‌های شورشیان اخذ مسؤولیت امنیتی افغانستان و پیش‌برد عملیات‌های نظامی قوای امنیتی بدون هم‌کاری نیروهای خارجی است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.