تدابیر ویژه برای حفاظت از جان خبرنگاران

گزارشگر:دو شنبه 17 ثور 1397 ۱۶ ثور ۱۳۹۷

مسوولان کمیته مشترک مصوونیت رسانه‌ها و حکومت، از اتخاذ تدابیر ویژه امنیتی برای خبرنگارانی که رویدادهای تروریستی را پوشش می‌دهند خبر دادند.
صدیق الله توحیدی عضو کمیته مصوونیت رسانه‌ها و حکومت روز یکشنبه (۱۶ثور) در یک نشست خبری در کابل گفت که این کمیته تدابیر ویژه امنیتی که mandegar-3پیش از این قرار بود برای خبرنگاران در پوشش رویدادهای تروریستی اتخاذ شود را عملی می‌کند.
آقای توحیدی گفت در جلسه مشترک مسوولان این کمیته، نهادهای حامی رسانه‌ها و خبرنگاران که در سوم ماه می سال جاری میلادی، همزمان با گرامی داشت ازروز جهانی مطبوعات در کابل برگزار شد، اعضای کمیته و خبرنگاران روی تدابیر امنیتی که خبرنگاران برای پوشش رویدادهای تروریستی نیاز دارند بحث و تبادل نظر کردند.
وی بیان داشت که در این نشست، مسوولان حکومتی وعده سپردند که راه‌های بهتری را در بخش مصوونیت خبرنگاران، تطبیق قانون دسترسی به اطلاعات و تسهیل در چگونگی پوشش خبری رویدادهای تروریستی روی دست بگیرند.
به گفته وی؛ محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری در این نشست تعهد نمود که در اولین فرصت اولویت‌های خبرنگاران را مورد بحث قرار داده و راه‌های تطبیق برنامه‌های حمایت از خبرنگاران از جمله گرفتن تدابیرامنیتی را جستجو کند.
آقای صدیقی، خریداری لباس ایمنی به خبرنگارانی که رویدادهای تروریستی را پوشش خبری می‌دهند، ایجاد کمر بندهای امنیتی منتهی به محل تجمع خبرنگاران وایجاد ساحه سبز امنیتی برای خبرنگاران و رسانه‌ها را از جمله برنامه‌هایی خواند که در جلسه یاد شده روی آنها بحث شد و قرار است عملی شوند.
وی همچنان بیان داشت که در این جلسه روی مساله حمایت از خانواده‌های شهدا و زخمیان خبرنگاران، همکاری مالی با این خانواده‌ها و اعطای بورسیه‌های تحصیلی به بستگان آنها نیز بحث شد و در اولویت کمیته مصوونیت قرار گرفت.
قابل ذکر است که نبود تدابیر امنیتی برای تامین امنیت جانی خبرنگاران در ساحات کاری شان به ویژ هنگام پوشش رویدادهای تروریستی از گذشته تاکنون بزرگترین نگرانی خبرنگاران را تشکیل داده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.