ترامپ: با دولـت فعـلی پاکستـان، شیـطان را به مبـارزه می‌طلبـیم

یک شنبه 23 میزان 1396/

mandegar-3رییس جمهوری امریکا یک روز پس از آنکه پاکستان یک خانواده امریکایی-کانادایی را از اسارت شبکه حقانی آزاد کرد، گفت، اسلام آباد در سال‌های گذشته از ایالات متحده سود زیادی برده اما حالا رابطه واقعی با امریکا را آغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری پی.تی.آی، اظهارات دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا یک روز پس از آزادشدن یک خانواده پنج نفره امریکایی- کانادایی از دست شبکه حقانی گفت: این اتفاق در پاکستان رخ داد. من می‌دانم که پاکستان سال‌های زیادی از امریکا سود برده اما حالا یک رابطه واقعی را با پاکستان داریم و آنها به ما به عنوان یک کشور بار دیگر احترام می‌گذارند.
وی ادامه داد: آنها بار دیگر به ایالات متحده امریکا احترام می‌گذارند. ما از رهبری پاکستان بابت آنچه اتفاق افتاده، سپاسگزاریم. با این دولت در پاکستان ما شیطان را به مبارزه می‌طلبیم.
کاتلین کلمن، شهروند امریکایی به همراه همسر کانادایی‌اش «جاشووآ بویل» و سه فرزندشان پس از پنج سال اسارت و در عملیات نیروهای پاکستان برمبنای اطلاعات مقام‌های امریکایی آزاد شدند.
ترامپ، دولت پاکستان را به دلیل حمایت‌ از گروه‌های ترویستی مورد عتاب قرار داده و گفته بود که اگر اسلام آباد به این رفتار ادامه دهد با پیامدهایش مواجه می‌شود. اما آزادی این گروگان‌های امریکایی از دست شبکه حقانی را مورد ستایش قرار داد و آن را لحظه ای مثبت در روابط بین دو کشور دانست.
وی همچنین تمایل پاکستان را برای ایجاد امنیت بیشتر در منطقه مورد ستایش قرار داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.