تشدید تدابیر بریتانیا برای جلوگیری از «حملات داخلی»

۱۳ عقرب ۱۳۹۱

بریتانیا تدابیری را برای جلوگیری از حملات داخلی بر سربازان این کشور در افغانستان تشدید کرده است. در حملات موسوم به «داخلی» افرادی با یونیفرم نیروهای افغانستان بر سربازان خارجی و داخلی آتش می‌گشایند.
ویلیام هیگ، وزیر خارجه بریتانیا روز جمعه گفت که این کشور اقداماتی را برای جلوگیری از حملات موسوم به «حملات داخلی» بر نیروهای این کشور در افغانستان تشدید کرده است. یازده سرباز بریتانیایی در سال روان میلادی جان خود را در این گونه حملات از دست داده اند.
وزیر خارجه بریتانیا که آخرین اطلاعات را به نماینده‌گان پارلمان این کشور در خصوص افغانستان ارایه می‌کرد، گفت که بریتانیا همکاری نزدیکش را با نیروهای ائتلاف و نیروهای امنیتی افغانستان برای کاهش «حملات داخلی» ادامه می‌دهد.
هیگ خاطر نشان کرد که بررسی و نظارت بر روند استخدام نیروهای امنیتی افغانستان سختگیرانه تر شده و اقدامات ضد جاسوسی نیز تقویت گشته است. او همچنان گفت: «آموزش در مورد آگاهی فرهنگی افزایش یافته است. نظارت و بررسی نیروهای افغان که در معرض خطر تلقی می شوند، بیشتر شده است».
وزیر خارجه بریتانیا تاکید کرد که حملات موسوم به «سبز بر آبی» توسط نیروهای افغان تحت آموزش، همچنان یک «استثنا» باقی می‌ماند و استراتیژی بریتانیا و متحدانش را در افغانستان تغییر نمی‌دهد. او گفت: «اکثریت قریب به اتفاق نیروهای ما با همکاران افغان خود به خوبی کار می‌کنند».
ویلیام هیگ در ادامه افزود: «نیروهای امنیتی افغانستان به طور روزافزون در خط اول جنگ علیه شورشگری قرار دارند و آن‌ها هم با تهدید حملات داخلی روبرو هستند».
این در حالی است که هفته گذشته، دو سرباز بریتانیایی در حمله فردی که یونیفورم پولیس افغانستان را بر تن داشت، در ولایت هلمند کشته شدند. هفته پیش از آن نیز در حمله مشابهی یک سرباز و یک داکتر زن کشته شدند.
مرگ ۱۱ سرباز بریتانیایی در حملات داخلی در سال روان میلادی، در واقع یک پنجم کل تلفات این کشور در افغانستان در طول سال روان به حساب می آید.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.