تلاشی خانۀ معاون مجلس به درخواست رییس سنا

چهار شنبه 1 قوس 1396/

فضل‌هادی مسلم یار رییس مجلس سنا تایید می‌کند که مکتوبی را برای تلاشی دفتر انجوی همایون همایون معاون اول مجلس به ریاست امنیت ملی فرستاده و از این کار خود، پشیمان نیست.
mandegar-3فضل‌هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا که در نشست روز سه‌شنبه (۳۰ عقرب) این مجلس صحبت می‌کرد، گفت که برای مصئونیت اعضای شورای ملی به اداره امنیت ملی کشور مکتوب ارسال کرده است تا دفتر همایون را تلاشی کند.
آقای مسلم‌یار گفت: «ما هیات اداری مجلس سنا با هیات اداری مجلس نمایندگان در مورد ادعای که صورت گرفته بود نشست داشتیم حدود ۲۵ نماینده مجلس به غیر از همایون جان در آن نشست حضور داشتند و همه نمایندگان می‌گفتند که جان ما مصئون نیست».
او تاکید کرد که پس از نشست با هیات اداری مجلس نمایندگان، برای تلاشی «دفتر انجوی» همایون خان مکتوبی را به ریاست امنیت ملی فرستاده شده است «نه خانه و دفترش».
به گفته وی، این کار را برای عزت شورای ملی انجام داده و پشیمان نیست.
رییس مجلس سنا گفت: «همایون جان را اطمینان می‌دهم؛ هر اتهامی که بر سنا دارد را جهت بررسی به حکومت بفرستد».
این در حالی است که روز دوشنبه همایون همایون معاون اول مجلس نمایندگان ادعا کرد که براساس ارسال دو مکتوب یکی به امضای نذیر احمد احمدزی معاون دوم مجلس نمایندگان و دیگری به امضای فضل هادی مسلم‌یار رییس مجلس سنا به ریاست امنیت ملی، دفترش تلاشی شده است.
آقای همایون گفت که اقای احمدزی و آقای مسلم یار را می بخشد اما در آینده نباید چنین کاری انجام دهند.
او، ارسال مکتوب به امنیت ملی را خلاف قانون خواند و تاکید کرد که نمایندگان مجلس به ویژه هیات اداری مجلس نمایندگان مصئونیت دارند و تلاشی خانه یا دفترشان خلاف قانون است.
چندی پیش برخی نمایندگان مجلس ادعا داشتند که همایون همایون معاون اول مجلس در دفتر خود در کارته سه شهر کابل، مرکز استراق سمع ایجاد کرده و مکالمات نمایندگان را شنود می‌کند.
این ادعا برخی نگرانی‌ها را در شورای ملی ایجاد کرده بود و هیات اداری دو مجلس طی مکاتیب جداگانه از ریاست امنیت ملی کشور خواستار بررسی این موضوع شده بودند.
هفته گذشته نیروهای امنیت ملی به امر رییس جمهور و اجازه دادستانی کل کشور، دفتر آقای همایون را تلاشی کرده اند.
آقای همایون می گوید که نیروهای امنیت ملی هیچ چیز مشکوکی را از دفترش یافت نکرده و به او سند نیز ارائه کرده اند.
همچنین، روز گذشته آقای همایون ادعا کرد که امنیت ملی در ۷ استعلام از او در مورد دفترش، صاحب اصلی خانه، کرایه خانه و اینکه کرایه این دفتر را از کجا می کند، بازرسی کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.