تلاش آلمان برای تمدید ماموریت نیروهایش

۱۳ عقرب ۱۳۹۱

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد، کشورش در تلاش است تا اکثریت آراء پارلمان را برای تمدید مهلت حضور ارتش این کشور در افغانستان به دست آورد.
توماس دیمیزیر، وزیر دفاع آلمان در مصاحبه با روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ گفت: دولت آلمان در تلاش است تا بتواند موافقت اکثریت اعضای پارلمان کشور را برای تمدید مهلت فعالیت ارتش آلمان در افغانستان به مدت یک سال دیگر به دست آورد.
همچنین دیرک نیبل، وزیر توسعه و کمک‌های عمرانی آلمان در مصاحبه با این روزنامه آلمانی عنوان داشت که کشورش در حال حاضر در حال انجام مذاکراتی با مخالفان طرح تمدید مهلت فعالیت ارتش آلمان در افغانستان است.
این وزیر آلمانی تاکید کرد: پیش‌نویس طرح تمدید مهلت فعالیت ارتش آلمان در  افغانستان احتمالا با موافقت مخالفان روبه‌رو شود. همچنین پیش‌بینی می‌شود که اجرای این مساله به آغاز ماه نوامبر سال جاری میلادی موکول شود.
در حال حاضر تعداد سربازان آلمانی که در افغانستان در حال فعالیت هستند حدود ۴۹۰۰ تن است و انتظار می‌رود که این تعداد تا پایان جنوری۲۰۱۳ به ۴۴۰۰ تن کاهش یابد. سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) قصد دارد به فعالیت نیروهایش در افغانستان تا سال ۲۰۱۴ پایان دهد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.