تلفات سنگین نیروهای امنیتی در جنگ ده روزه هلمند: ۲۰۰ کشته و ۱۰۰ زخمی

گزارشگر:شنبه 24 میزان 1395 ۲۳ میزان ۱۳۹۵

نماینده‌گان مردم هلمند در شورای ولایتی و پارلمان می‌گویند که در جنگ‌های اخیر در هلمند صدها عضو نیروهای امنیتی کشته شده اند. همچنین مردم ملکی نیز تلفات داده و شماری آواره شده اند.
عبدالمجیب آخوندزاده، معاون شورای ولایتی هلمند، و شیرمحمد آخوند شمار کشته شده‌گان ماموران پولیس و سربازان در جنگ ۱۰ روزه در هلمند را mandegar-3بیش از ۲۰۰ تن عنوان کردند.
آن‌ها به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفتند که علاوه بر آن ۴۵ فرد ملکی نیز در این جنگ‌ها کشته شده اند. در اوایل این هفته گروه طالبان حملاتی را دست کم در دو ناحیه شهر لشکرگاه نیز راه اندازی کردند.
شیرمحمد آخوند گفت که ۱۰۰ عضو نیروهای امنیتی در این درگیری‌ها زخمی شده اند. نیروی پولیس افغانستان در کنار اردوی این کشور در خط مقدم جبهه علیه طالبان می‌جنگد.
این دو نماینده هلمند در شورای ولایتی و پارلمان گفتند که وضعیت کنونی هلمند بدترین وضعیتی است که این ولایت در ۱۵ سال گذشته بعد از سقوط رژیم طالبان تجربه کرده است.
جنگ در شهر لشکرگاه روز دوشنبه با یک حمله انتحاری با استفاده از یک موتر بمبگذاری شده شروع شد که ۴۰ کشته به جا گذاشت. آخوند گفت که بعد از آن شورشیان وارد شهر شده و جنگ ادامه یافت که در نتیجه آن یک تعداد مردم به ولایت همجوار قندهار آواره شدند.
او گفت که نیروهای امریکایی نیز در شهر حضور دارند، «اما آنها فقط نظاره می‌کنند و کاری انجام نمی‌دهند.» نیروهای امریکایی وظیفه مشورت و آموزش‌دهی به نیروهای افغان را به پیش می‌برند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.