تلفات سیلاب در بغلان به ۷۴ نفر رسید

18 جوزا 1393/

مقام‌های محلی در ولایت بغلان می‌گویند که در اثر جاری شدن سیلاب بیش از ۷۰ تن جان داده و هزاران تن دیگر خانه هایشان را ترک کرده اند. تیم های نجات و امدادی به محل حادثه رسیده اند.
در پی بارش سنگین باران در چهار قریه ولسوالی «گذرگاه نور» ولایت بغلان شام جمعه سیلاب جاری شد. جاوید بشارت، سخنگوی قوماندانی امنیه ولایت بغلان به دویچه وله گفت که تا حالا جسد ۷۴ تن پیدا شده و ده تن دیگر زخمی شده اند.mnandegar-3
بشارت گفت که تیم های کمکی اردوی ملی و اداره مبارزه با حوادث طبیعی به محل حادثه رسیده اند و همراه با مردم قریه های مجاور، مشغول کمکرسانی و جستجوی ناپدید شده ها می باشند.
سخنگوی قوماندانی امنیه بغلان گفت که آمار متقاوتی در مورد باشندگان قریه های متضرر شده وجود دارد و از آنجایی که شمار دقیق باشندگان آن جاها معلوم نیست، شمار ناپدید شده ها نیز مشخص نمی باشد. او افزود که برخی مردم محل حتی از دو صد فرد ناپدید شده صحبت می کنند. او افزود که آمارگیری جریان دارد تا تعداد دقیق ناپدید شده ها معلوم گردد.
آقای بشارت افزود: «ما کسانی را شاهد بودیم که اعضای فامیل شان را می پالیدند. کسانی که دو سه تن از خانواده های شان ناپدید هستند و حالا در جستجوی آنها هستند».
به گفته این مقام محلی، پولیس «گذرگاه نور» و ولسوالی های همجوار با مردم در عملیات جستجو و انتقال زخمی ها کمک می کند، اما امکانات محدود است. شماری از زخمیان وخیم حادثه به پلخمری، مرکز ولایت بغلان انتقال داده شده اند.
همچنان فضل رحمان، فرمانده پولیس ولسوالی گذرگاه نور خواستار کمک های اضطراری حکومت مرکزی شد و گفت: «تا حالا کسی به کمک ما نیامده است. مردم خودشان تلاش می کنند اعضای مفقود شده خانواده شان را پیدا کنند».
ولایت‌های شمالی و مرکزی افغانستان در فصل بهار شاهد باران های شدید موسمی است که اغلب منجر به جاری شدن سیل می شود. در چندین ولایت شمالی در بهار سال روان، جاری شدن سیلاب قربانی به جا گذاشت

اشتراک گذاري با دوستان :