تنش‎های اخیر در بلخ بر حضور مهمانان جشن نوروز سایه افگنده است

۲۷ حوت ۱۳۹۷

درگیری اخیر در بلخ سبب حضور کمرنگ مهمانان در آستانۀ جشن نوروز در شهر مزار شریف شده است.
شهر مزار شریف همه ساله همزمان با فرارسیدن جشن نوروز میزبان هزاران تن از مهمانان داخلی و خارجی است؛ اما امسال به نظر می‎رسد که این جشن جنب‎وجوش گذشته را ندارد.
mandegarدر سال‎های گذشته دو هفته پیش از سال نو و برگزاری جشن عنعنه‎یی نوروز، برنامه‎های گوناگونی چون برگزاری کنسرت، مسابقه‎های ورزشی و برنامه‎های تفریحی در شهر مزارشریف راه‎اندازی می‎شد و شهروندان از سراسر کشور برای تفریح و سرگرمی به بلخ می‎رفتند.
اما اکنون که سه روز به برگزاری این جشن باقی‎مانده است، هنوز مهمانان زیادی به شهر مزار شریف نرسیده‎اند و برخلاف سال‌های گذشته حضور مهمانان در این شهر کمرنگ است.
شماری از باشندهگان بلخ علت کمرنگ بودن حضور مهمانان برای اشتراک در جشن نوروز را تنش‎های اخیر میان عطامحمد نور، والی پیشین بلخ و ارگ بر سر معرفی فرمانده پولیس این ولایت می‎دانند.
آنان می‎گویند برخی مهمانان‎شان که قرار بود از ولایت‎های دیگر به بلخ بیایند، از آمدن به شهر مزارشریف صرف نظر کرده‎اند و گفته‎اند که پس از میلۀ نوروز به این ولایت خواهند آمد.
در این حال صالح‎محمد خلیق، رییس اطلاعات و فرهنگ بلخ و مسوول کمیتۀ فرهنگی کمیسیون برگزاری جشن نوروز می‌گوید که برگزاری کنسرت از سوی آوازخوانان داخلی، نمایشگاه‎های کتاب و ساخته‎های دستی، مسابقه‎های ورزشی چون فوتبال، والیبال، کرکت و بزکشی و جشنوارۀ داستان و شعرخوانی از برنامه‎هایی اند که در روزهای جشن نوروز سال ۱۳۹۸ خورشیدی در این ولایت راه‎اندازی خواهد شد.
مراسم جشن نوروز همه ساله در شهر مزارشریف در زیارتگاه حضرت علی در روز نخست سال خورشیدی با بر افراشتن جهنده آغاز می‎شود

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.