توت‌فرنگی‌های سوزان دار؛ متهم در دادگاه حاضر شد

گزارشگر:سه شنبه 22 عقرب 1397 ۲۱ عقرب ۱۳۹۷

mandegarزنی استرالیایی که در رابطه با توت‌فرنگی‌های سوزن‌دار در استرالیا دستگیر شده بود، دیروز، دوشنبه، ۱۲ نوامبر در دادگاه حاضر شد.
می او ترین، ۵۰ ساله که متهم به هفت مورد آلوده کردن غذاست در صورتی که مجرم شناخته شود، ممکن است تا ده سال به تحمل حبس محکوم شود.
دیروز در دادگاهی در ایالت کویینزلند گفته شد که دی‌ان‌ای او در ظرف‌های توت‌فرنگی‌های سوزن‌دار که در ایالت ویکتوریا بوده، وجود داشته است.
به گفتۀ قاضی دادگاه انگیزه متهم که پیشتر ناظر مزارع کشاورزی و باغ میوه بوده، انتقام و آسیب زدن بوده است.
به گفتۀ دادگاه خانم ترین «چندین ماه مشغول فرو کردن جسم فلزی در میوه‎ها بوده است».
ماجرای توت‌فرنگی‌های سوزن‌دار از سپتامبر امسال در استرالیا مطرح شد که نگرانی‌های بسیار و ده‌ها میلیون دالر ضرر در پی داشت.
کشاورزان مجبور شدند هزاران کیلو توت فرنگی را دور بریزند و فروشگاه فروش توت فرنگی و چند میوه دیگر را متوقف کردند.
سپس اولین سوزن را دختری نه ساله پیدا کرد که توت‌فرنگی را گاز زد اما سوزن را نبلعید. او توت فرنگی پیش مادرش برد و مادرش در بین باقی توت‌فرنگی‌ها دو سوزن دیگر پیدا کرد.
اما اولین‌بار این مسأله پس از آن علنی شد که مردی پس از خوردن توت‌فرنگی به دلیل معده درد در بیمارستان بستری شد.
پس از آن ۱۸۶ مورد از پیدا شدن سوزن در میوه‌ها که اکثراً توت‌فرنگی بود در استرالیا گزارش شد. هر چند ۱۵ مورد واقعی نبود.
همچنان یک مورد از پیدا شدن سوزن در نیوزیلند باعث شد که فروشگاه‌های بزرگ، توت‌فرنگی‌های وارداتی از استرالیا را متوقف کنند.
دولت استرالیا پس از آن حد اکثر مجازات دستکاری خرابکارانه در میوه را از ده سال به پانزده سال زندان افزایش داد و همچنان اعلام کرد که به کسی که اطلاعات مفیدی در این باره ارایه کند، ۱۰۰ هزار دالر استرالیا (معادل ۷۲ هزار دالر امریکایی) پاداش خواهد داد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.