جرم و جنایت در اقامتگاه‌های پناهجویان در حال افزایش است

دوشنبه 28 جدی 1394/

mandegar-3پولیس جنایی آلمان شمار روبه افزایش جرم و جنایت را در اقامتگاه های پناهجویان ثبت کرده است. اکنون وزیر داخله این کشور گفته است می‌خواهد که جرم های انجام شده توسط مهاجران و همچنان علیه آنان را پیگیری کند.
هولگر مونش، رییس اداره پولیس جنایی آلمان به روزنامه «بیلد ام زونتاگ» گفته است که درگیری و جرم در اقامتگاه پناهجویان به طور «فوق العاده» افزایش یافته است اما با آن هم در کل شمار دوسیه ها «نسبتا کم» است.
او همچنان گفت مردمی که در این اقامتگاه ها زندگی می کنند، به ویژه مردان جوان، چندین ماه در فضای بسته و «تحت شرایطی که جرم را سبب می شوند» به سر برده اند.
مونش افزود: «مهاجران، به ویژه از منطقه بالقان یا شمال افریقا، به ویژه مراکش، تونس و الجزایر مرتکب جرم و درگیری می شوند». او همچنان خاطرنشان کرد که چنین دوسیه های بین مهاجران عراقی و سوریه ای غالباً کمتر است.
به گزارش دویچه وله، به گفته رییس اداره پولیس جنایی آلمان، نیمی از جرایم در کمپ آوارگان، جرم های خشونتبار از قبیل حمله به افراد بوده اند؛ اما با آن هم، شمار رو به افزایش تجاوز جنسی و قتل نیز ثبت شده است.
با این همه، مونش گفت که میزان کل این گونه دوسیه ها «نسبتا پایین» است. او گفت که سطح جرم و جنایت با «شمار آوارگانی» که به کشور وارد می شوند، افزایش نمی یابد.
تعرضات جنسی شهرکولن
مونش به روزنامه «بیلد ام زونتاگ» گفته است که موضوع تعرضات جنسی در شهر کولن مسئله اصلی تحقیقات پولیس جنایی آلمان می باشد. شب سال نو، صدها مورد تعرض جنسی و جیب بری علیه زنان صورت گرفت که گفته می شود عاملان آن مردانی از شمال افریقا یا خاورمیانه بوده اند.
مونش گفت: «ما اکنون بررسی می کنیم که آیا ارتباطی بین مهاجران و آزار جنسی زنان در آلمان وجود دارد».
همزمان، مونش اتهاماتی را مبنی بر این که پولیس ملیت مهاجمان را پنهان کرده بود، رد کرد و گفت که ملیت و وضعیت اقامت افراد مظنون در وبسایت این اداره قابل دسترس می باشند.
رییس اداره پولیس جنایی آلمان در ادامه افزود: «وظیفه ما این است که در مورد وضعیت یک جنایتکار بیطرفانه اطلاع دهیم». او توضیح داد: «به همین دلیل است که ما در همان دقیقه با ایالت های آلمان کار می کنیم تا تصویری دقیق از وقوع جرم را در زمینه ای مهاجرت تهیه کنیم».
در همین حال، توماس دیمیزیر وزیر داخله آلمان به روزنامه «ولت ام زونتاگ» گفته است که او از مقامات می خواهد تا جرم هایی را که مهاجران مرتکب شده اند و یا این که آنها هدف جرم قرار گرفته اند، پیگیری کنند.
بحران آوارگان
تعرضات جنسی در شهر کولن انتقادات علیه سیاست «درهای باز» انگلا مرکل را تازه کرده است. حدود ۱٫۱ میلیون پناهجو تا پایان سال گذشته ثبت و راجستر شده اند.
هزاران آلمانی به ویژه در شهر دوسلدورف، به یک گروه فیسبوکی پیوسته اند و خواستار افزایش گزمه شبانه در این شهر شده اند. دوسلدورف نزدیک شهر کولن موقعیت دارد.
در همین حال، روز دوشنبه یک گروه شش نفره پاکستانی توسط یک گروه ۲۰ نفره مورد لت و کوب قرار گرفتند. در حمله دیگری نیز یک سوریایی مورد ضرب و شتم پنج نفر قرار گرفت.
هراس از راستگرایان افراطی
در سایه هراس از افزایش خشونت علیه آوارگان، مونش در مورد گروه های مهاجم و ظهور سلول های تروریستی راستگرای افراطی هشدار داد.
او گفت که بنابراین پولیس «نیاز به شناسایی و قضاوت در راستای مقابله با حملات راستگرایان افراطی دارد». به گفته او «در غیر این صورت، در بدترین حالت، گروه های تروریستی می توانند شکل بگیرند».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.