جنایات طالبان در غور

۱۶ ثور ۱۳۹۶

برخی از باشنده‌گان منطقۀ شاه‌جوی ولسوالی شهرک ولایت غور می‌گویند که طالبان ناوقت‌های شب گذشته بالای خانه‌های مردم هجوم برده و تمامی دارو ندارشان را به غارت برده‌اند. آنان می‌گویند، طالبان پس از غارت منازل‌شان، خانۀ والی پیشین این ولایت را به آتش کشیدند.
فضل‌احمد والی پیشین غور به سلام‌وطندار می‌گوید، دستۀ از طالبان به رهبری ملااحمدشاه، معاون والی نام‌نهاد طالبان برای غور ناوقت‌های شب گذشته{جمعه شب} بالای خانه‌های افراد ملکی یورش بردند و پس از غارت داروندار شان خانۀ وی را به آتش کشیدند.
او می‌گوید، طالبان برادر زادۀ وی را به قتل رسانده و سه خودرو و یک تراکتور را نیز آتش زدند.
باشنده‌گان محل می‌گویند، هم‌اکنون درگیری میان طالبان و مردم ملکی ادامه دارد، اما تاکنون هیچ نیروی کمکی به محل رویداد نرفته است. آنان می‌گویند که در نتیجۀ این درگیری ۴ طالب کشته و یک‌تن دیگرشان زخمی شده‌اند.
عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور با تأیید خبر آتش‌زدن خانۀ والی پیشین این ولایت می‌گوید، هم‌اکنون درگیری جریان دارد و آنان نیروهای کمکی را به محل فرستاده‌اند و به زودی ساحه از وجود طالبان پاک‌ می‌شود.
طالبان تاکنون در این مورد به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.
پیش از این طالبان در مناطق شهرک ودولینه از مردم خواستار پول شده بودند و هشدار دادن در صورتی که مردم از این امر آنان سرباز زنند، پیامد ناگواری در پیش خواهد داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.