جنرال دوستم: طالبان در فاریاب راه گریز ندارند

چهارشنبه 29 میزان 1394/

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری دیروز در شهر شبرغان در شمال کشور گفت که طالبان در فاریاب راه گریز ندارند و مجبور هستند تسلیم شوند.
جنرال دوستم دیروز به منظور رهبری جنگ در ولایت‌های فاریاب، سرپل و جوزجان راهی شمال شد.
او دیروز در مقر ولایت جوزجان گفت: «دشمنان افغانستان توانایی مقاومت را در مقابل نیروهای امنیتی کشور ندارند. «
mnandegar-3جنرال دوستم همچنان گفت که وی با تمام نیروهای مستقر در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب در تماس است و این نیروها در حال حاضر در نقاط مهم حاکم هستند.
معاون ریاست جمهوری افزود: اراضی که در دست ما است، ما به آن بلد هستیم که مخالفین با ما جنگ کرده نمی‌توانند، مجبور هستند تسلیم شوند، در غیر آن هیچ راهی گریز ندارند. در حال حاضر مرکز ولسوالی غورماچ در دست طالبان است؛ با آن‌هم من در تماس هستم تمام نیروهای ما با مورال عالی در تپه‌ها حاکم هستند؛ هیچ نوع تشویش نیست. «
جنرال دوستم در این نشست در مورد نا امنی‌های ولایات شمال و شمال شرق کشور گفت: قرار است با در نظر داشت هدایت مستقیم رییس جمهور غنی در روز های نزدیک به استقامت‌‌های مختلف وارد عمل شود و مردم شمال را از این نگرانی‌ها نجات دهد.
او گفت:
« بخیر همراه با جنرال صاحبان یک جلسه مشورتی داریم با هدایت رییس صاحب جمهور تلاش می‌کنیم تا مردم ما را از این مصیبت جنگ نجات دهیم و دو روز بعد طی یک کنفرانس خبری با رسانه‌ها در این مورد بیشتر معلومات خواهیم داد. «
این درحالی است که عصر روز دوشنبه مجید گلیم باف فرمانده امنیه ولسوالی غورماچ پس از ۳ روز مقاومت در محاصره مخالفین با ۳۰ تن سربازان پولیس به دست مخالفین اسیر و کشته شده اند.
نقیب الله فایق وکیل مردم فاریاب در مجلس می‌گوید که همزمان با این حادثه صدها موتر نظامی با آواز دلخراش در جاده‌های شهر میمنه تقرری سید آقا فرمانده جدیدالتقرر ولایت فاریاب را جشن می‌گرفتند.

اشتراک گذاري با دوستان :